پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
dash

دش

DASH, DASH

26 $
1.10 1,500,710 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 485,413,144 $
حجم معاملات 24h 164,500,041 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 1,502,099 تومان
آخرین معامله 1,505,021 تومان

دش چیست؟

دَش یک بلاکچین منبع باز و ارز رمزنگاری شده است که بر ارائه یک شبکه پرداخت جهانی سریع ، ارزان و غیرمتمرکز تمرکز دارد. طبق مقاله سفید پروژه ، دَش با ایجاد حریم خصوصی قوی تر و معاملات سریعتر به دنبال بهبودبیتکوین (BTC) است.

دَش ، که نام آن از "پول نقد دیجیتال" ناشی می شود ، در ژانویه 2014 به عنوان یک چنگال لایت کوین  (LTC) راه اندازی شد. از زمان شروع به کار ، دَش شامل ویژگی هایی مانند شبکه دو لایه با گره های تشویقی ، از جمله "masternodes" و مدیریت غیرمتمرکز پروژه شده است. InstantSend ، که امکان پرداخت فوری تسویه حساب را فراهم می کند. ChainLocks ، که باعث می شود بلاکچین دَش بلافاصله تغییرناپذیر شود. و PrivateSend که حریم خصوصی اختیاری دیگری را برای معاملات ارائه می دهد.

بنیانگذاران دَش چه کسانی هستند؟

دَش توسط توسعه دهندگان نرم افزار Evan Duffield و Kyle Hagan تاسیس شد. این پروژه در ابتدا XCoin نام داشت که دو هفته بعد نام آن را به Darkcoin تغییر داده شد و در مارس 2015 مجدداً به دَش تغییر نام داد تا تغییر شکل مثبت دهد.

قبل از راه اندازی دَش ، دافیلد یک توسعه دهنده نرم افزار با تجربه، از زمان کار در گروه مالی هاوک ، و همچنین در روابط عمومی ، با توسعه الگوریتم های یادگیری ماشین و موتورهای جستجو در امور مالی بود. وی برای اولین بار از دَش در سال 2012 به عنوان راهی برای افزودن بی هویتی بیشتر به بیت کوین تصور کرد از این رو ، در ابتدا آن را دارک کوین (Darkcoin) می نامید. دافیلد ادعا کرده است که او آن را به عنوان یک سرگرمی شروع کرده و فقط در یک آخر هفته کدگذاری کرده است. دافیلد به عنوان مدیر عامل شرکت دَش Core Group شرکتی که از ادامه توسعه ، ادغام و سایر فعالیت های دَش پشتیبانی و تا دسامبر 2017 کار میکرد تا زمانی که برای تمرکز بر سایر اقدامات استراتژیک کناره گیری کرد.

هاگان نویسنده مقاله سفید اصلی دارک کوین در کنار دافیلد است. با این حال ، او پروژه را در اوایل دسامبر 2014 ترک کرد.

چه چیزی دش را منحصر به فرد می کند؟

بر اساس وب سایت آن ، هدفدَش" کاربرپسندترین و مقیاس پذیرترین ارز رمزنگاری شده در جهان برای پرداخت ها "است. برای دستیابی به این مهم ، پروژه متکی به شبکه ای از ابزارهای متشکل از سرورها است که توسط وثیقه های نگهداری شده در دَش پشتیبانی و برای ارائه خدمات پیشرفته به طور ایمن و حاکمیت بر سیستم پیشنهادی دَش طراحی شده اند. در ازای دریافت بخشی از جوایز بلوک ، masternodes لایه دوم خدمات را به شبکه ارائه می دهند. آنها عملکردهایی مانند InstantSend ، PrivateSend و ChainLocks را تسهیل می کنند.

دَش برای هر یک از کاربران و موسسات از جمله بازرگانان ، خدمات مالی و افرادی که نیاز به ارسال حواله های بین المللی دارند به بازار عرضه می شود. در اکتبر سال 2020 ، گروه DashCore گزارشی مبنی بر  اهداف استراتژیک خود به جلو شامل ساخت اکوسیستم و نام تجاری خود ، اطمینان از رضایت کاربران و پیشرفت بیشتر فناوری پشت شبکه داد.

سیستم حاکمیتی دَش یا خزانه داری ، 10٪ از پاداش های بلوکی را برای توسعه پروژه به صورت رقابتی و غیرمتمرکز توزیع می کند. این امکان ایجاد بسیاری از سازمان های بودجه دار ، از جمله گروه دش هسته را فراهم کرده است. علاوه بر این ، بنیاد دَش ، که طرفدار تصویب ارز رمزنگاری شده است ، کمک های مالی دریافت و عضویت های فردی و نهادی پرداخت شده را ارائه می دهد.

چند سکه دَش در گردش وجود دارد؟

حداکثر تعداد توکن دَش18.921.500  که می تواند صادر شود. با این حال ، این رقم در نهایت به چگونگی تصمیم گیری دولت برای تخصیص 10٪ پاداش بلوکی اختصاص یافته به پیشنهادات بودجه بستگی دارد. اگر هیچ وقت اختصاص داده نشود ، فقط 17.742.696 دَش منتشر می شود. نشانه های دَش جدید از طریق الگوریتم استخراج اثبات کار ایجاد می شوند که در آن میزان انتشار توکن هر 210240 بلوک یا تقریباً هر 383 روز یک چهاردهم یا تقریباً 7 درصد کاهش می یابد.

تقریباً 45٪ از دَش جدید به ماینرها ، 45٪ به masternodes و 10٪ برای تأمین بودجه پیشنهادهای آینده تعلق می گیرد. در آگوست 2020 ، پیشنهادی که پس از اجرا ، نسبت سکه های اعطا شده به ماینرها و ماسوره ها را به ترتیب از 50/50 به 40/60 تغییر می دهد تصویب شد.

در 48 ساعت اول راه اندازی دَش ، تقریباً 2 میلیون سکه استخراج شده، که به طور قابل توجهی از برنامه، برنامه ریزی شده انتشار عبور می کند. دَش در اصل از لایت کوین چنگال خورده بود ، که به دلیل اشکال در الگوریتم تنظیم سختی ، در هنگام راه اندازی با مشکل مشابهی روبرو شد. گرچه کاملاً طبیعی است که دَش اشکال را از لایت کوین به ارث برده باشد ، با این وجود ، گمانه زنی های گسترده ای در مورد اینکه آیا fastmine حاصل از آن عمداً به سود ماینرهای اولیه بوده است ، گسترده است.

چگونه شبکه دَش امن است؟

دَش برای اطمینان از معاملات خود از یک شبکه دو لایه استفاده می کند. ردیف اول شامل گره هایی است که تحت یک پروتکل اجماع اثبات کار عملیات استخراج را انجام می دهند، به این معنی که آنها برای حل مشکلات رمزنگاری پیچیده با یکدیگر رقابت و حداقل 51٪ از گره ها باید معامله ای را تأیید کنند تا به بلاکچین اضافه شود.

الگوریتم PoW استفاده شده توسط دَش X11"" نامیده می شود یک الگوریتم هش سفارشی که توسط دافیلد بنیانگذار دَش ساخته شده و از توالی 11 الگوریتم هش استفاده می کند. طبق مستندات دَش ، X11 "یکی از امن ترین و پیچیده ترین هش های رمزنگاری است که توسط ارزهای رمزپایه مدرن استفاده می شود."

ردیف دوم متشکل از ماسترنودها است که تحت یک الگوریتم اجماع اثبات سرویس کار می کنند و در آن ماترنودها براساس سابقه ارائه خدمات خوب به شبکه رتبه بندی می شوند. Masternodes بر شبکه نظارت دارند و در صورت عدم تأیید صحیح بلوک های جدید اضافه شده توسط گره ها ، قدرت رد دارند. آنها همچنین ویژگی Dash's ChainLocks را فعال می کنند، که باعث افزایش امنیت میشود، زیرا هر 12 ساعت ، یک گروه چرخان از ابزارهای مختلف تمام بلوک های جدید اضافه شده به زنجیره بلوک را مشاهده و تأیید می کنند. توسعه دهندگان دَش اظهار داشتند که این از شبکه در برابر 51٪ حملات محافظت می کند.

از کجا می توانید دش را بخرید؟

به عنوان یکی از محبوب ترین آلت کوین ها ، دَش را می توان در اکثر صرافی های ارز رمزنگاری شده از جمله Binance ، Coinbase Pro ، Huobi Global ، Kraken و OKEx خریداری کرد. این ارز در مقابل ارزهای فیات ، ارزهای رمزپایه ای مانند بیت کوین و اتر (ETH) و پول های ثابت مانند تتر (USDT)  و USD Coin (USDC) قابل معامله است. این ماده در بازارهای مشتقات و مشتقات قابل خرید و فروش است.