پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
ksm

کوزاما

KSM, Kusama

27 $
0.28 1,595,480 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 248,353,244 $
حجم معاملات 24h 31,994,555 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 1,594,890 تومان
آخرین معامله 1,593,518 تومان

کوزاما چیست؟

کوزاما خود را "پسر عموی وحشی پولکادات" معرفی ، یک بستر آزمایشی بلاکچین است که به منظور ایجاد یک چارچوب انبوه سازگار و مقیاس پذیر برای توسعه دهندگان طراحی شده است.

کوزاما بر روی Substrate ساخته شده است یک کیت ساخت بلاکچین که توسط Parity Technologies ساخته شده است. پایگاه کد کوزاما تقریباً همان کد پولکادات یکی از موفق ترین بلاک چین های قابل همکاری را دارد.

با استقرار در کوزاما ، پروژه های سریع می توانند به یک شبکه خرد شده با قابلیت انعطاف پذیر و قابل تعامل دسترسی پیدا کنند ، با ویژگی هایی که هنوز در پولکادات در دسترس نیست. به همین منظور ، کوزاما خود را "شبکه قناری" توصیف می کند.

این پلتفرم به منظور ایجاد بستر آزمایشی برای توسعه دهندگانی که به دنبال نوآوری و استقرار بلاکچین خود هستند ، طراحی شده است و می تواند به عنوان یک شبکه مقدماتی قبل از راه اندازی در پولکادات مورد استفاده قرار گیرد اگرچه بسیاری از پروژه ها تصمیم می گیرند که برای محصول نهایی خود با کوزاما همراه باشند.

کوزاما برای استقرار پاراچین ها ، نیاز به پیوند کم برای اعتبار سنج ها از یک مانع کم برای ورود بهره مند می شود و بیشتر توسط استارت آپ های مرحله اولیه و آزمایش استفاده می شود.

بنیانگذاران کوزاما چه کسانی هستند؟

کوزاما توسط همان تیم ساخته شد که پولکادات ، شرکتی معروف به Parity Technologies را ایجاد کرد. بنیانگذار آن دکتر گاوین وود ، دانشمند و برنامه نویس مشهور جهانی در زمینه رایانه است كه همچنین بنیانگذار اتریوم است.

Parity Technologies تیم گسترده ای متشکل از موفق ترین مهندسان بلاکچین جهان را تشکیل می دهد و بیش از 100 کارمند در کل در سراسر جهان دارد.

علاوه بر این ، بودجه کوزاما از طریق کمک های مالی بنیاد Web3 تأسیس می شود که برای کمک به "پرورش و مهار فناوری ها و برنامه های کاربردی در زمینه پروتکل های غیرمتمرکز نرم افزار وب" راه اندازی شده است. بنیاد Web3 همچنین به لطف تیم رشد خود از کوزاما در زمینه تحقیق و توسعه جامعه پشتیبانی می کند.

چه چیزی کوزاما را منحصر به فرد می کند؟

کوزاما در میان سیستم عامل های بلاکچین غیرمعمول است ، زیرا بیشتر برای توسعه دهندگانی ساخته شده است که می خواهند پروژه های جسورانه و جاه طلبانه ای را با سرعت در حال توسعه توسعه دهند.

این طرح بر روی یک طرح چند زنجیره ای ، ناهمگن خرد شده ساخته شده است که از یک سیستم اجماع اثبات شده سهام (NPoS) نامیده می شود یک مکانیسم اجماع جایگزین برای طرح اثبات کار با انرژی زیاد (POW) که توسط چندین بلاک چین دیگر استفاده شده است.

این سیستم این امکان را برای شما فراهم می کند تا بدون چنگال به روزرسانی های سریع روی زنجیره را انجام داده و از طریق عبور پیام از زنجیره ای متقابل (XCMP) پشتیبانی کنید تا بتواند با سایر پاراچین های شبکه کوزاما ارتباط برقرار کند.

کوزاما مانند پولکادات از قابلیت های حاکم بر زنجیره ای برخوردار است. این حاکمیت زنجیره ای هم غیرمتمرکز است و هم بدون مجوز ، به کسی که دارای نشان کوزاما (KSM) یا رمز parachain است اجازه می دهد تا در مورد پیشنهادات مربوطه خود رای گیری کند ، که ممکن است شامل مواردی چون ارتقا احتمالی ، تغییر پروتکل و درخواست های ویژگی باشد. این رویه حاکمیت زنجیره ای تقریباً چهار برابر سریعتر از روش پیشنهادی پولکادات است ، با یک دوره رای گیری و تصویب ترکیبی فقط 15 روز که منجر به سرعت پیشرفت پروژه های ساخته شده در کوزاما می شود.

این پروژه به پروژه هایی خدمت می کند که می خواهند بدون نیاز به اجرای یک چنگال برای انجام این کار ، به روزرسانی ها و بهبودها را آغاز کنند در نتیجه اطمینان از حداکثر انسجام جامعه.

چه تعداد سکه کوزاما (KSM) در گردش وجود دارد؟

از نوامبر سال 2020 ، کوزاما دارای یک توزیع 8.47 میلیون توکن ، و در مجموع 10 میلیون توکن است. برخلاف برخی دیگر از بلاکچین ها ، این حداکثر میزان عرضه ثابت نیست. در عوض ، با نرخ تورم 10 درصد در سال افزایش می یابد.

نسبت KSM ذخیره شده نحوه توزیع توکن های KSM جدید (از تورم) را تغییر می دهد. اگر دقیقاً نیمی از کل KSM بهم خورده باشد ، اعتبارسنجان کوزاما 100٪ از نشانه های تازه ضرب شده را دریافت می کنند ، در حالی که اگر بالاتر یا کمتر از 50٪ باشد ، برخی از جوایز تورم به خزانه داری کوزاما تعلق می گیرد.

در ابتدا کوزاما به عنوان یک قطب هوا برای کسانی که در فروش توکن پولکادات (DOT) شرکت داشتند راه اندازی شد. اینها با نرخ 1: 1 توزیع می شوند ، در حالی که کسانی که DOT ندارند با استفاده از یک شیر اصطکاکی می توانند KSM را بدست آورند این از آن زمان خارج شده است. برخلاف پولکادات ، کوزاما برای افزایش عرضه در گردش مجدد ، دست به تغییر نامی نزده است.

امنیت شبکه کوزاما چگونه است؟

کوزاما با استفاده از مکانیزم اجماع اثبات سهام (NPoS) ساخته شده است.

این از شبکه ای از نامزدها (سازندگان KSM) استفاده می کند که گره ها را برای شرکت در روند اعتبار سنجی تراکنش انتخاب می کنند. اگر نام آوران آنها با چرخش بعدی انتخاب شوند ، این نام آوران کسری از پاداش تورم را دریافت می کنند. اعتبار سنجی هایی که غیر صادقانه عمل می کنند یا شرایط عملکرد را ندارند ، می توانند سهام آنها کاهش یابد.

علاوه بر این ، کوزاما برای حل معاملات بین زنجیره ای از مکانیزم صف بندی ساده مبتنی بر درختان مرکل استفاده می کند. اعتبارسنج های زنجیره رله وظیفه انتقال معاملات از صف خروجی یک parachain به صف ورودی parachain هدف را دارند این یک فرایند مطمئن و مطمئن است که از همان اعتبار سنج ها در هر زنجیره برای انتقال پیام ها استفاده می کند.

کوزاما (KSM) را از کجا می توانید خریداری کنید؟

کوزاما (KSM) در حال حاضر برای خرید و فروش در ده ها سیستم عامل محبوب صرافی ، از جمله Binance ، OKEx و Huobi Global در دسترس است. مایع ترین جفت های تجاری KSM در حال حاضر KSM / USDT ، KSM / BTC و KSM / ETH هستند.