پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
mana

مانا

MANA, Decentraland

0 $
0.75 22,833 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 731,808,959 $
حجم معاملات 24h 49,806,137 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 22,999 تومان
آخرین معامله 22,846 تومان

مانا چیست؟

دیسترالند (مانا) خود را به عنوان یک پلت فرم واقعیت مجازی تعریف می کند که از بلاک چین اتریوم پشتیبانی می کند و به کاربران امکان می دهد از محتوا و برنامه ها ایجاد ، تجربه و کسب درآمد کنند.

در این دنیای مجازی ، کاربران قطعه زمینی را خریداری می کنند که بعداً می توانند به آن پیمایش کنند ، از آن استفاده کنند و از آن درآمد کسب کنند.

مانا به دنبال پیشنهاد اولیه سکه 24 میلیون دلاری (ICO) که در سال 2017 انجام شد راه اندازی شد. دنیای مجازی بتا بسته خود را در سال 2019 راه اندازی کرد و در فوریه 2020 برای عموم باز شد. از آن زمان ، کاربران طیف گسترده ای از تجربیات را در مورد خود ایجاد کرده اند بسته های LAND ، از جمله بازی های تعاملی ، صحنه های پراکنده سه بعدی و انواع دیگر تجارب تعاملی.

مانا از دو نشانه استفاده می کند: MANA و LAND. MANA یک رمز ERC-20 است که باید برای دستیابی به نشانه های ERC-721 LAND غیرقابل خنک شدن سوزانده شود. از نشانه های MANA همچنین می توان برای پرداخت انواع آواتارها ، پوشیدنی ها ، نامها و موارد دیگر در بازار مانا استفاده کرد.

چه کسانی بنیانگذار دیسترالند (مانا) هستند؟

مانا توسط Ariel Meilich و Esteban Ordano تأسیس شد - هر دو از سمت های اصلی پروژه کناره گیری کرده اند ، اما هنوز هم در کنار مانا به عنوان مشاور کار می کنند.

آریل مایلیچ پیش از این بین سال های 2017 و 2020 نقش رهبری پروژه را در مانا بر عهده داشت و یک کارآفرین سریالی است که چندین استارت آپ دیگر از جمله آژانس ترجمه آنلاین و بستر CRM را تأسیس کرده است. وی همچنین به عنوان تحلیلگر در چارلز ریور ونتورز ، صندوق سرمایه گذاری برجسته دره سیلیکون کار می کرد.

از طرف دیگر ، Esteban Ordano پیشرو در زمینه فناوری مانا است و دارای سابقه طولانی و متنوعی در فضای ارزهای رمزنگاری شده است که به عنوان مهندس نرم افزار در BitPay ، Inc. ، مشاور شبکه Matic کار می کند و به طور خلاصه شرکت توسعه قرارداد هوشمند خود را به نام راه حل های قرارداد هوشمند.

Esteban همچنین به عنوان یکی از بنیانگذاران Zeppelin Solutions ، یک شرکت تاسیس شده زیرساخت فناوری بلاکچین ، اعتبار دارد.

اگرچه آریل و استبان دیگر پروژه را هدایت نمی کنند ، اما توسعه مانا همچنان ادامه دارد و تلاش های آن توسط بنیاد مانا که اخیراً تاسیس شده است انجام می شود.

چه چیزی دیسترالند (مانا) را منحصر به فرد می کند؟

مانا برای سازندگان محتوا ، مشاغل و افرادی که به دنبال یک رسانه هنری جدید ، فرصت تجاری یا منبع سرگرمی هستند ، ساخته شده است.

درمجموع ، دنیای بازی مانا - اصطلاحاً "Metaverse" - به 90601 بسته LAND تقسیم شده است ، كه هر كدام با یك رمز غیر قابل شرب ERC-721 نشان داده می شوند. هر زمین دقیقاً 16 متر در 16 متر (100 متر مربع) است و می توان آن را در مختصات خاصی در Metaverse یافت.

اگرچه دارندگان LAND آزادند که طرح خود را به هر آنچه انتخاب کنند توسعه دهند ، اما بیشتر Metaverse به چندین منطقه تقسیم شده است که هر یک از آنها دارای اندازه و موضوع متفاوت هستند. این مناطق از طریق فروش انبوه انبوه برای نشانه های MANA تولید شده اند و بسته های LAND در این مناطق قابل تجارت نیستند.

از ژانویه 2021 ، ایتریا با مضمون سایبرپانک بزرگترین منطقه است - در مجموع 8،008 زمین را شامل می شود.

مانا همچنین یکی از تعداد فزاینده پروژه هایی است که برای تصمیم گیری در زمینه حاکمیت از ساختار مستقل غیر متمرکز (DAO) استفاده می کند. در نتیجه ، دارندگان توکن MANA با پیشنهاد و رأی دادن در مورد به روزرسانی های سیاست ، مشخصات حراج های آینده LAND و انواع محتوایی که با Metaverse مجاز است ، نحوه رفتار جهان مانا را کنترل می کنند.

بسیاری از کاربران مانا علاوه بر اینکه یک مرکز فروش خلاقانه هستند ، در حال حاضر از طریق لیزینگ ، تبلیغات و تجارب پولی از LAND خود درآمد کسب می کنند. به همین ترتیب ، سایر کاربران با ایجاد و فروش اقلام در بازار مانا برای علائم MANA درآمد کسب می کنند.

چند سکه دیسترالند (مانا) در گردش وجود دارد؟

از ژانویه 2021 ، درست در شمال 1.49 میلیارد نشانه MANA در گردش بود. این رقم معادل 68٪ از کل عرضه فعلی 2.19 میلیارد MANA است.

میزان کل عرضه اصلی 2.8 میلیارد مانا تعیین شده بود ، اما به دلیل سوختن بیش از 600 میلیون مانا در نتیجه حراج های LAND ، کاهش یافته است.

 

همچنین طیف وسیعی از مکانیزم های سوختگی بیشتر برای کاهش بیشتر میزان گردش گردش انرژی MANA وجود دارد ، از جمله سوختن 2.5٪ MANA در معاملات بازار مانا.

در ابتدا MANA برای تورم 8 درصدی در سال اول طراحی شده بود که به تدریج با کاهش زمان کاهش نرخ تورم کاهش یافت. اما در حال حاضر تورم از کار افتاده است. طبق واژه نامه مانا ، هیچ برنامه ای برای شروع این تورم "تا زمان ضرورت" وجود ندارد.

در مجموع ، 40٪ از عرضه MANA طی عرضه اولیه سکه 2017 (ICO) فروخته شد. علاوه بر این ، 20٪ اختصاص یافته به انگیزه جامعه بود ، 20٪ به تیم توسعه و سایر مشارکت کنندگان اولیه اختصاص داشت و 20٪ باقیمانده توسط مانا نگهداری می شد. نشانه های سرب پروژه دیگر واگذار نشده اند.

امنیت شبکه مانا چگونه است؟

MANA یک رمز ERC-20 است. این بدان معناست که مبتنی بر بلاکچین اتریوم است.

اتریوم توسط یک شبکه عظیم غیرمتمرکز استخراج کننده ، که با هزاران گره کار می کنند برای اطمینان از بلاکچین اتریوم - و از این رو نشانه های MANA - در برابر حملات محافظت می شود.

اتریوم به عنوان یکی از بلاک چین های مورد آزمایش در حال حاضر ، در حال حاضر محبوب ترین شبکه برای رمزهای رمز است که بلاکچین بومی خود را ندارند.

دیسترالند (مانا) را از کجا می توانید خریداری کنید؟

رمز MANA در حال حاضر از نقدینگی بسیار خوبی بهره مند است و می توان آن را در حدود 100 سیستم عامل صرافی مختلف خریداری ، معامله یا فروخت. از ژانویه 2021 ، Binance ، OKEx و Coinbase Pro از جمله مایع ترین مبادلات برای نشانه های MANA هستند. لیست کاملی از بازارهای موجود را می توان در بخش "بازارها" یافت.

در حال حاضر MANA می تواند با Bitcoin (BTC) ، (USDT)Tether  و اتریوم (ETH)  معامله شود - و می تواند با طیف وسیعی از ارزهای فیات ، از جمله KRW و USD خریداری شود.