پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
arb

آربیتروم

ARB, Arbitrum

0 $
6.70 41,504 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 0 $
حجم معاملات 24h 0 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 41,632 تومان
آخرین معامله 40,915 تومان

آربیتروم چیست؟

ارز دیجیتال آربیتروم یا ARB چیست؟
آربیتروم نوعی ارز دیجیتال یا مجازی است که از سیستم رمزنگاری برای امنیت بالا استفاده می کند. درحالی که منشأ دقیق و توسعه دهندگان ARB خیلی واضح و مشخص نیست، هدف از ایجاد آن برای پیشبرد اصل تمرکززدایی بوده است؛ همان هدفی که بیشتر ارزهای دیجیتال براساس آن ساخته شده اند.

برخلاف ارزهای سنتی که مؤسسات مالی متمرکز کنترل و تنظیم می کنند، آربیتروم روی یک پلتفرم غیرمتمرکز عمل می کند. این تمرکز نداشتن به این معناست که هیچ نهاد، دولت یا نهاد واحدی بر عملیات یا ارزش خود کنترل ندارد. درعوض عملکرد و ارزش آن به کمک عوامل بی شماری از جمله تقاضای کاربر، پیشرفت های تکنولوژیکی و پویایی بازار تعیین می شود.
چرا نام ARB برای توکن ارز دیجیتال آربیتروم انتخاب شد؟
مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال، نام گذاری یک توکن از عملکرد، فلسفه ای که در آن گنجانده شده است یا از فناوری استفاده شده ناشی می شود؛ درحالی که منطق دقیق نام «ARB» مستلزم بررسی عمیق در کاغذ سفید و اسناد اساسی آن است، احتمالاً که سازندگان آن می خواستند آن را نه تنها از نظر نام، بلکه از نظر عملکرد و تأثیر برجسته نشان دهند.

ویژگی های منحصر به فرد ARB
در چشم انداز وسیع ارزهای دیجیتال، چه چیزی آربیتروم را متمایز می کند؟ هر ارز دیجیتال با ویژگی های منحصربه فرد خود، هم از نظر زیرساخت فنی و هم از نظر کاربرد مورد نظر تعریف می شود. ارز دیجیتال آربیتروم نیز از این قاعده مستثنا نیست.

از نقطه نظر فنی، ARB از الگوریتم های رمزنگاری خاصی استفاده می کند که آن را از سایر ارزها متمایز خواهد کرد. این الگوریتم ها پایه هایی هستند که امنیت، سرعت و قابلیت اطمینان تراکنش ها را تضمین می کنند. علاوه بر این، کارایی این الگوریتم ها میزان مصرف انرژی فرایند استخراج را نیز تعیین می کند، موضوعی مهم در دنیای ارزهای دیجیتال به دلیل نگرانی های زیست محیطی.
ارز دیجیتال آربیتروم با در نظر گرفتن کاربرد خاصی ایجاد شد؛ برای مثال درحالی که بیت کوین به عنوان یک سیستم نقدی دیجیتال همه منظوره توسعه یافته بود، ارزهای دیجیتال دیگر مانند اتریوم قراردادهای هوشمند را وارد دنیای دیجیتال کردند. ارز دیجیتال آربیتروم نیز ویژگی هایی دارد که به طور خاص به نیازها و چالش های خاصی پاسخ می دهد.

مزایای استفاده از این ارز، مستقیم با ویژگی های منحصربه فرد آن مرتبط است؛ برای مثال اگر ARB زمان تراکنش های سریع تری را در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال ارائه دهد، برای برنامه هایی که نیاز به پردازش سریع دارند ایده آل خواهد بود. اگر ارز دیجیتال آربیتروم ویژگی های حریم خصوصی پیشرفته تری ارائه می دهد، می تواند ارز انتخابی برای کاربرانی باشد که امنیت حریم خصوصی برای آن ها در اولویت قرار دارد.


مزایا و معایب ارز دیجیتال آربیتروم چیست؟
مزایا

 • دسترسی آسان و سرعت تراکنش ها: ارز دیجیتال آربیتروم به کاربران این امکان را می دهد تا تراکنش های مالی را به سرعت و به صورت آنلاین انجام دهند.
 • کاهش هزینه های تراکنش: تراکنش های ارز دیجیتال ARB معمولاً هزینه های پایین تری از تراکنش های بانکی سنتی دارد.
 • امنیت: تکنولوژی بلاک چین که ارز دیجیتال آربیتروم از آن استفاده می کند، به عنوان یک سیستم امنیتی بسیار قوی شناخته می شود.
 • وابسته نبودن به بانک ها و دولت ها: این ارز به کاربران امکان انجام تراکنش های مالی بدون نیاز به بانک ها یا دولت ها را می دهد.

معایب

 • نوسانات قیمت: ارز دیجیتال آربیتروم به دلیل نبود پشتوانه های فیزیکی و نوسانات قیمتی قابل توجه، با مخاطرات مالی همراه است.
 • نبود حفاظت قانونی: این ارز دیجیتال هنوز تحت نظارت و قوانین دقیقی قرار نگرفته است که می تواند به مشکلات حقوقی منجر شود.
 • حفظ نشدن حریم خصوصی: تراکنش های ارز دیجیتال ARB معمولاً در یک بلاک چین عمومی ثبت می شوند و می توانند حریم خصوصی کاربران را با خطر مواجه کنند.
 • کمبود پشتوانه های فیزیکی: ارز دیجیتال آربیتروم فاقد پشتوانه های فیزیکی مثل طلا یا ارز ملی است که می تواند مخاطرات مرتبط با استقرار آن ها را افزایش دهد.


صرافی هایی ارز دیجیتال آربیتروم
ارز دیجیتال ARB را می توان در صرافی های بین المللی زیر خرید و فروش کرد:

 • بایننس
 • بای بیت
 • بیتمکس
 • پولونیکس
 • کوکوین و اوکی اکس

همچنین امکان مبادله این توکن در صرافی های ایرانی رمزینکس، بیت برگ، بیت 24، رابکس و پول نو وجود دارد.

کیف پول های آربیتروم
کیف پول های مختلفی برای ذخیره ارز دیجیتال ARB در دسترس است که از محبوب ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تراست ولت
 • متامسک