پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
atom

کازماس(اتم)

ATOM, Cosmos

6 $
5.60 351,428 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 2,387,478,577 $
حجم معاملات 24h 168,681,813 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 351,692 تومان
آخرین معامله 351,090 تومان

کازماس(اتم) چیست؟

به طور خلاصه ، اتم خود را به عنوان پروژه ای معرفی می کند که برخی از "سخت ترین مشکلات" صنعت بلاکچین را حل می کند. هدف این است که با ارائه یک اکوسیستم بلاکچین متصل ، پادزهر پروتکل های اثبات کار "کند ، گران ، غیر قابل مقیاس و زیست محیطی" را ارائه دهد ، مانند پروتکل های مورد استفاده بیت کوین.

از دیگر اهداف این پروژه می توان به لطف یک چارچوب مدولار که از برنامه های غیرمتمرکز پاک می کند ، پیچیده تر کردن فناوری بلاکچین و توسعه دهندگان برای آن دشوار است. نکته آخر اینکه ، یک پروتکل ارتباطات بین بلاکچین ارتباط شبکه های بلاکچین را با یکدیگر آسان می کند از چند پاره شدن در صنعت جلوگیری می کند.

ریشه های اتم (ATOM) را می توان به سال 2014 ، زمانی که Tendermint ، یکی از مشارکت کنندگان اصلی شبکه ، تأسیس شد ، برمی گرداند. در سال 2016 ، یک مقاله سفید برای اتم منتشر شد و یک سال بعد فروش توکن برگزار شد. نشانه های اتم (ATOM) از طریق الگوریتم ترکیبی اثبات سهام بدست می آیند و به شما در حفظ امنیت Cosmos Hub ، بلاک چین برجسته پروژه کمک می کنند. این ارز رمزنگاری شده نیز در حاکمیت شبکه نقش دارد.

بنیانگذاران اتم (ATOM) چه کسانی هستند؟

بنیانگذاران Tendermint دروازه ورود به اکوسیستم Cosmos Jae Kwon ، Zarko Milosevic و Ethan Buchman بودند. اگرچه کوون هنوز به عنوان معمار اصلی ذکر شده است ، وی در سال 2020 از سمت مدیرعاملی کناره گیری کرد. او معتقد است که هنوز بخشی از پروژه است اما بیشتر روی ابتکارات دیگر تمرکز دارد. او اکنون به عنوان مدیر عامل Tendermint توسط پنگ ژونگ جایگزین شده است ، و به کل هیئت مدیره تازه سازی قابل توجهی داده شده است. اهداف آنها شامل افزایش تجربه برای توسعه دهندگان ، ایجاد یک جامعه مشتاق برای Cosmos و ایجاد منابع آموزشی است بنابراین تعداد بیشتری از مردم از آنچه این شبکه قادر است آگاه باشند.

چه چیزی اتم (ATOM) را منحصر به فرد می کند؟

نگرانی عمده برخی از افراد در صنعت رمزنگاری در مورد میزان تکه تکه شدن در شبکه های بلاکچین دیده می شود. صدها موجود وجود دارد ، اما تعداد بسیار کمی از آنها می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. اتم با ایجاد این امکان قصد دارد این کار را روی سر خود بچرخاند.

اتم به عنوان "Blockchain 3.0" توصیف شده است و همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، هدف اصلی اطمینان از استفاده ساده از زیرساخت های آن است. برای این منظور ، کیت توسعه نرم افزار اتم بر روی مدولار بودن تمرکز دارد. این اجازه می دهد تا یک شبکه با استفاده از تکه کد هایی که از قبل وجود دارد به راحتی ساخته شود. بلند مدت ، امید است که در نتیجه ساخت برنامه های پیچیده ساده باشد.

مقیاس پذیری اولویت دیگری است ، به این معنی که معاملات قابل ملاحظه ای بیشتر از بلاکچین های قدیمی مانند بیتکوین و اتریوم در ثانیه قابل پردازش است. اگر بلاکچین ها همیشه بخواهند جریان اصلی را به دست آورند ، باید بتوانند با تقاضا و همچنین شرکت های پردازش پرداخت یا وب سایت های موجود کنار بیایند یا حتی بهتر هم باشند.

چند سکه اتم (ATOM) در گردش وجود دارد؟

اتم كاملاً كاملاً عرضه خاصي دارد به طور دقيق 260،906،513. از این تعداد ، در زمان نوشتن این متن ، حدود 203،121،910 در گردش بودند. شایان ذکر است که این ارزهای رمزپایه استخراج نمی شوند در عوض ، آنها از طریق سهام به دست می آیند.

دو فروش خصوصی در ژانویه 2017 برگزار شد و به دنبال آن فروش عمومی در آوریل همان سال انجام شد. در مجموع 16 میلیون دلار جمع شد که معادل حدود 0.10 دلار برای هر ATOM است.

 

با شکستن توزیع رمز ، حدود 80٪ به سرمایه گذاران اختصاص یافت ، در حالی که 20٪ باقیمانده بین دو شرکت تقسیم شد: All In Bits و بنیاد Interchain.

اتم توکن های ATOM را با ASIC هایی که برای استخراج بیت کوین استفاده می شود مقایسه کرده است. همانطور که یک مقاله فنی توسط تیم Tendermint نوشته شده است: "این قطعه ای از سخت افزار مجازی (سرمایه اقتصادی) است که شما برای شرکت در شبکه به عنوان حافظ نیاز دارید."

شبکه اتم چگونه ایمن است؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، اتم از الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده می کند. گره های اعتبارسنجی که مقدار بیشتری از رمزهای ATOM را درگیر می کنند ، به احتمال زیاد برای بررسی معاملات و کسب پاداش انتخاب می شوند. گره هایی که مشخص می شود غیر صادقانه عمل می کنند جریمه می شوند و در نهایت می توانند نشانه هایی را که در خطر داشتند از دست بدهند.

کجا می توانید اتم (ATOM) بخرید؟

با توجه به اندازه اتم، اکنون در تعدادی از مبادلات عمده قابل دسترسی است از جمله نام های بزرگی مانند Binance ، Coinbase و OKEx. یافتن جفت های معاملاتی با تعدادی ارز فیات امکان پذیر است.