پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
btc

بیت کوین

BTC, Bitcoin

63,654 $
9.83 3,251,890,000 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 323,826,111,609 $
حجم معاملات 24h 14,363,821,620 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 3,252,214,798 تومان
آخرین معامله 3,245,906,988 تومان

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز رمزنگاری غیرمتمرکز است که در اصل در یک نامه سفید در سال  2008 توسط یک شخص یا گروهی از مردم با استفاده از نام مستعار Satoshi Nakamoto  توصیف شد، و مدتی بعد در ژانویه  سال 2009 راه اندازی شد.

بیت کوین یک ارز آنلاین نظیر به نظیر است ، به این معنی که تمام معاملات مستقیماً بین شرکت کنندگان برابر و مستقل شبکه بدون نیاز به هیچ واسطه ای برای اجازه یا تسهیل آنها انجام می شود. به گفته خود ناکاموتو ، بیت کوین به این دلیل ایجاد شدکه: "پرداخت های آنلاین مستقیماً از یک طرف به طرف دیگر بدون مراجعه به یک موسسه مالی ارسال شود."

برخی از مفاهیم مربوط به نوع مشابه ارز الکترونیکی غیرمتمرکز قبل از BTC است ، اما بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده است که از آن استفاده واقعی می شود و همین تمایز و برتری آن را نسبت به  دیگر ارزها نشان می دهد.

چه کسانی بنیانگذار بیت کوین هستند؟

مخترع اصلی بیت کوین با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته می شود. از سال 2020 ، هویت واقعی فرد یا سازمان پشت این نام مستعار، ناشناخته مانده است.

در تاریخ 31 اکتبر 2008 ، ناکاموتو مقاله سفید بیت کوین را منتشر کرد که در آن جزئیات نحوه اجرای ارز آنلاین از نظیر به نظیر شرح داده شده است. آنها پیشنهاد کردند که از معاملات غیرمتمرکز معاملات بسته بندی شده به صورت دسته ای ("بلوک" نام ببرند و توسط الگوریتم های رمزنگاری ایمن شوند) استفاده شود بعداً کل سیستم "بلاکچین" نامیده می شود.

فقط دو ماه بعد ، در 3 ژانویه 2009 ، ناکاموتو اولین بلوک شبکه بیت کوین را استخراج کرد که به عنوان بلوک genesis شناخته می شود و به این ترتیب اولین ارز رمزنگاری شده در جهان راه اندازی شد.

با این حال ، در حالی که ناکاموتو مخترع اصلی بیت کوین و همچنین نویسنده اولین اجرای آن بود ، در طول سال ها تعداد زیادی از مردم با وصله آسیب پذیری ها و افزودن ویژگی های جدید به بهبود نرم افزار ارز رمزنگاری شده کمک کرده اند.

مخزن کد منبع بیت کوین در GitHub بیش از 750 مشارکت کننده را فهرست می کند ، برخی از مهمترین آنها Wladimir J. van der Laan ، Marco Falke ، Pieter Wuille ، Gavin Andresen ، Jonas Schnelli و دیگران هستند.

چه چیزی بیت کوین را منحصر به فرد می کند؟

منحصر به فردترین مزیت بیت کوین ، اولین ارز رمزنگاری شده در بازار می باشد.

این شرکت موفق شده است یک جامعه جهانی تشکیل و یک صنعت کاملاً جدید متشکل از میلیون ها علاقه مند به ایجاد ، سرمایه گذاری ، تجارت و استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را در زندگی روزمره به وجود آورد. ظهور اولین ارز رمزنگاری شده یک پایه مفهومی و تکنولوژیکی ایجاد کرده که متعاقباً از توسعه هزاران پروژه رقیب الهام گرفته است.

کل بازار ارزهای رمزنگاری شده - اکنون بیش از 300 میلیارد دلار ارزش دارد بر اساس ایده محقق شده توسط بیت کوین است: پولی که می تواند توسط هر کسی در هر نقطه از جهان بدون اعتماد به واسطه های معتمد ، مانند بانک ها و شرکت های خدمات مالی ارسال و دریافت شود.

به لطف ماهیت پیشگامانه خود ، BTC بعد از بیش از یک دهه وجود در رأس این بازار پر انرژی باقی مانده است. حتی پس از آنکه بیت کوین تسلط بی چون و چرای خود را از دست داد ، همچنان بزرگترین ارز رمزنگاری شده است ، با سرمایه بازار که در سال 2020 بین 100 تا 200 میلیارد دلار در نوسان بود ، که عمده آن به دلیل فراگیر بودن سیستم عامل هایی است که موارد استفاده را برای BTC فراهم می کنند مانند: کیف پول ، مبادلات ، خدمات پرداخت ، بازی های آنلاین و موارد دیگر.

چه مقدار بیت کوین در گردش است؟

میزان کل عرضه بیت کوین توسط نرم افزار آن محدود شده و هرگز از 21.000.000 سکه بیشتر نخواهد شد. سکه های جدید در طی فرآیند معروف به "استخراج" ایجاد می شوند: با انتقال مجدد معاملات در سراسر شبکه ، آنها توسط ماینرها جمع و به صورت بلوکی بسته بندی شده که به نوبه خود توسط محاسبات رمزنگاری پیچیده محافظت می شوند.

ماینرها به عنوان غرامت برای صرف منابع محاسباتی خود ، به ازای هر بلاکی که با موفقیت به بلاکچین اضافه کنند، پاداش دریافت می کنند. در لحظه راه اندازی بیت کوین ، پاداش 50 بیت کوین در هر بلاک بود: با هر 210000 بلوک جدید استخراج شده نصف که این شبکه تقریباً چهار سال طول می کشد. از سال 2020 ، پاداش بلاک سه بار نصف شده و 6.25 بیت کوین را شامل می شود.

بیت کوین قبل از عرضه در دسترس عموم قرار نگرفته، به این معنی که هیچ سکه ای استخراج نشده و یا بین موسسان توزیع نشده است. با این حال ، در طول چند سال اول وجود BTC ، رقابت بین استخراج کنندگان نسبتاً کم بود ، به اولین شرکت کنندگان در شبکه اجازه می دهد مقادیر قابل توجهی سکه از طریق استخراج منظم جمع کنند: اعتقاد بر این است که Satoshi Nakamoto به تنهایی بیش از یک میلیون بیت کوین دارد.

استخراج بیت کوین بسته به نرخ هش فعلی و قیمت بیت کوین ، برای استخراج کنندگان می تواند بسیار سودآور باشد. در حالی که روند استخراج بیت کوین پیچیده است ، استخراج بیت کوین به عنوان بهترین زمان برای استخراج یک بلاک به عنوان یک بیت کوین شناخته می شود.

امنیت شبکه بیت کوین چگونه است؟

بیت کوین با الگوریتم SHA-256 که متعلق به خانواده الگوریتم های هش کردن SHA-2 است که توسط ( Bitcoin Cash (BCH و همچنین چندین ارز رمزپایه دیگر مورد استفاده قرار می گیرد ، ایمن می شود.

بیت کوین چقدر است؟

ارزیابی فعلی بیت کوین ، تمام روز و هر روز دائماً در حال حرکت است. این یک دارایی واقعاً جهانی است. از ابتدای شروع هر سکه زیر یک درصد ، قیمت BTC هزاران درصد افزایش یافته و به اعدادی که در بالا می بینید افزایش یافته است. قیمت تمام ارزهای رمزپایه کاملاً بی ثبات است، به این معنی که درک هر کسی از مقدار بیت کوین هر لحظه تغییر می کند. با این حال ، مواقعی وجود دارد که کشورها و مبادلات مختلف قیمت های متفاوتی را نشان می دهند و درک اینکه بیت کوین چقدر است تابعی از مکان شخص خواهد بود.

از کجا می توانید (Bitcoin (BTC بخرید؟

از بسیاری جهات ، بیت کوین تقریباً مترادف با ارز رمزپایه است ، به این معنی که شما می توانید بیت کوین را تقریباً از هر صرافی رمزنگاری ، هم با پول فیات و هم با سایر ارزهای رمزپایه خریداری کنید.