پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
comp

کامپاند

COMP, Compound

51 $
8.43 2,851,940 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 273,894,205 $
حجم معاملات 24h 126,864,361 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 2,850,327 تومان
آخرین معامله 2,841,938 تومان

کامپاند چیست؟

کامپاند یک پروتکل وام دهی DeFi است که به کاربران امکان می دهد با واریز آنها به یکی از چندین استخر پشتیبانی شده توسط این سیستم عامل ، به سود ارزهای رمزپایه شده خود سود کسب کنند.

هنگامی که یک کاربر رمزها را به یک مجموعه مرکب واریز می کند ، در عوض cTokens دریافت می کند. این cTokens نشان دهنده سهم فرد در استخر است و می تواند برای بازخرید ارز رمزپایه اساسی که در ابتدا و در هر زمان سپرده شده است ، خریداری شود. به عنوان مثال ، با واریز ETH به استخر ، در ازای آن cETH دریافت خواهید کرد. با گذشت زمان ، نرخ ارز این cTokens به دارایی اساسی افزایش می یابد ، به این معنی که می توانید آنها را برای مقدار بیشتری از دارایی اصلی که در ابتدا قرار داده اید ، بازخرید کنید - به این ترتیب توزیع سود انجام می شود.

در طرف مقابل ، وام گیرندگان می توانند با واریز وثیقه از هر استخر مرکب وام تضمینی بگیرند. حداکثر نسبت وام به ارزش (LTV) بر اساس دارایی وثیقه متفاوت است ، اما در حال حاضر از 50 تا 75 درصد است. نرخ سود پرداخت شده براساس دارایی قرض گرفته شده متفاوت است و در صورت سقوط وثیقه آنها از یک آستانه نگهداری خاص ، وام گیرندگان می توانند با تصفیه خودکار روبرو شوند.

از زمان راه اندازی شبکه اصلی کامپاند در سپتامبر 2018 ، محبوبیت این پلتفرم سر به فلک کشیده و اخیراً بیش از 800 میلیون دلار از ارزش کل قفل شده را پشت سر گذاشته است.

چه کسانی بنیانگذار کامپاند هستند؟

کامپاند در سال 2017 توسط رابرت لشنر و جفری هیز تاسیس شد ، که هر دو قبلاً در نقش های برجسته در Postmates - سرویس تحویل آنلاین غذا - کار می کردند. این دو همچنان به سمت های اجرایی در کامپاند Labs، Inc - شرکت توسعه نرم افزار پشت پروتکل کامپاند ادامه می دهند ، در حالی که لشنر در حال حاضر به عنوان مدیر عامل شرکت مشغول به کار است ، در حالی که هیز مدیر CTO است.

گرچه هر دو بنیانگذار تجربه تأسیس شرکتهای موفق را دارند ، به ویژه رابرت لشنر ، به ویژه در کمک به رشد فضای بلاکچین فعال بوده و به طور عمومی در سیستم عامل های رمزنگاری معروف از جمله Argent Wallet ، Opyn و Blockfolio سرمایه گذاری کرده است.

تیم کامپاند اکنون بیش از ده نفر را تشکیل می دهد که تقریبا نیمی از آنها به عنوان مهندس کار می کنند.

چه چیزی کامپاند را منحصر به فرد می کند؟

طبق گفته کامپاند ، اکثر ارزهای رمزپایه در سیستم عامل های صرافی بیکار می مانند و هیچ کاری برای دارندگان خود انجام نمی دهند. کامپاند به نظر می رسد با بستر وام باز ، این مورد را تغییر دهد که به هر کسی که سپرده های اتریوم را سپرده گذاری می کند بتواند به راحتی سود موجودی خود را بدست آورد یا وام تضمین شده را بگیرد - همه به روشی کاملاً بی اعتماد.

حاکمیت جامعه کامپاند آن را از سایر پروتکل های مشابه جدا می کند. دارندگان رمز حکمرانی بومی پلتفرم - COMP - می توانند تغییراتی در پروتکل ، بحث و رای گیری در مورد اجرای تغییرات پیشنهادی توسط دیگران - بدون هیچ گونه مشارکت تیم ترکیب ارائه دهند. این می تواند شامل انتخاب ارزهای رمزپایه برای اضافه کردن پشتیبانی ، تنظیم عوامل وثیقه و ایجاد تغییر در نحوه توزیع رمزهای COMP  باشد.

این نشانه های COMP را می توان از صرافی های شخص ثالث خریداری و یا با تعامل با پروتکل کامپاند مانند واریز دارایی یا گرفتن وام به دست آورد.

چند سکه کامپاند (COMP) در گردش وجود دارد؟

مانند بسیاری از دارایی های دیجیتال ، فقط تعداد مشخصی از رمزهای COMP وجود دارد. میزان کل عرضه 10 میلیون COMP و از زمان نوشتن ، کمتر از یک سوم آن(3.3 میلیون پوند) در گردش است.

از این 10 میلیون رمز ، بیش از 4.2 میلیون نشانه در یک بازه 4 ساله در اختیار کاربران کامپاند قرار می گیرد. دومین تخصیص بزرگ (تقریباً 2.4 میلیون COMP) به سهامداران آزمایشگاه Comound ، Inc اختصاص دارد ، در حالی که 2.2 میلیون توکن با یک برنامه 4 ساله با واگذاری به بنیانگذاران و تیم فعلی کامپاند توزیع می شود.

سرانجام ، COMP 775000 مختص مشوق های حاکمیت جامعه و 332000 نشانه باقی مانده به اعضای آینده تیم اختصاص خواهد یافت.

نرخ دقیق انتشار COMP با گذشت زمان تغییر می کند ، به دلیل اینکه رای دهندگان می توانند با تصویب پیشنهادی از طریق حاکمیت جامعه ، میزان انتشار را افزایش یا کاهش دهند.

چگونه شبکه کامپاند ایمن است؟

با استفاده از قراردادهای هوشمند ، که با استفاده از cTokens پس از واریز دارایی های اتریوم و ERC20 عمل می کنند ، همه موارد موجود در کامپاند به طور خودکار اداره می شوند و به کاربران امکان می دهند سهام خود را با استفاده از cTokens خود خریداری کنند

این پروتکل ضریب وثیقه را برای کلیه دارایی های پشتیبانی شده توسط سیستم عامل اعمال می کند و اطمینان حاصل می کند که هر استخر در همه زمانها بیش از حد وثیقه داشته باشد. اگر وثیقه زیر حداقل سطح نگهداری باشد ، با تخفیف 5 درصدی به تصفیه کنندگان فروخته شده ، مقداری از وام را پرداخت و باقیمانده را به یک ضریب وثیقه قابل قبول باز می گرداند.

این ترتیب کمک می کند تا وام گیرندگان سطح وثیقه خود را حفظ ، شبکه ایمنی برای وام دهندگان و فرصتی برای تصفیه کنندگان فراهم می کند.

از کجا می توانید کامپاند (COMP) بخرید؟

COMP در حال حاضر برای تجارت در صدها سیستم عامل مبادله ارز رمزپایه از جمله Coinbase Pro ، Binance و Huobi Global در دسترس است. با اکثر ارزهای رمزپایه معروف دیگر و همچنین طیف وسیعی از ارزهای فیات از جمله دلار آمریکا (USD) ، روپیه هند (INR) و دلار استرالیا (AUD) قابل معامله است.