پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
dot

پولکادات

DOT, Polkadot

6 $
2.90 339,431 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 6,247,956,253 $
حجم معاملات 24h 710,535,687 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 339,856 تومان
آخرین معامله 338,741 تومان

پولکادات چیست؟

پولکادات یک پروتکل چند زنجیره ای منبع باز است که انتقال زنجیره ای هر نوع داده یا دارایی ، نه فقط رمزها را تسهیل کرده ، در نتیجه طیف گسترده ای از زنجیره های بلوکی با یکدیگر قابل همکاری هستند.
این قابلیت همکاری به دنبال ایجاد یک وب کاملاً غیرمتمرکز و خصوصی که توسط کاربران آن کنترل می شود و ایجاد برنامه ها برای  موسسات و خدمات جدید را ساده می کند.
پروتکل پولکادات زنجیره های عمومی و خصوصی ، شبکه های غیرمجاز ، سخنورها و فن آوری های آینده را به هم متصل می کند ، به این شبکه های زنجیره ای مستقل اجازه می دهد تا اطلاعات و معاملات را از طریق زنجیره رله پولکادات بدون اعتماد به اشتراک بگذارند (توضیحات پایین)

رمز DOT بومی پولکادات سه هدف مشخص را تأمین می کند: ارائه اداره شبکه و عملیات ، و ایجاد زنجیره های موازی(parachains) با اتصال.
پولکادات چهارم componentsلفه اصلی دارد:
·رله زنجیره ای: "قلب" پولکادات ، که به ایجاد اجماع ، قابلیت همکاری و امنیت مشترک در شبکه های مختلف زنجیره کمک می کند.
· :Parachains زنجیره های مستقلی که می توانند نشانه های خاص خود را داشته باشند و برای موارد خاص استفاده بهینه شوند.
· : Parathread مشابه parachains اما با قابلیت اتصال انعطاف پذیر مبتنی بر مدل اقتصادی پرداخت به عنوان کار شما.
· Bridges: به parachains و parathreads امکان اتصال و ارتباط با بلاک چین های خارجی مانند اتریوم را می دهد.
بنیانگذاران پولکادات چه کسانی هستند؟

پولکادات توسط، بنیادی سوئیسی به نام بنیاد Web3 ، برای تسهیل یک وب غیرمتمرکز کاملاً کاربردی و کاربرپسند ، به عنوان یک پروژه منبع باز تأسیس شد.

بنیانگذاران آن دکتر گاوین وود ، رابرت هابرمایر و پیتر چزبان هستند.

وود ، رئیس بنیاد Web3 ، به دلیل تأثیرگذاری در صنعت خود به عنوان بنیانگذار  اتریوم  ، بنیانگذار Parity Technologies و خالق زبان رمزگذاری قرارداد Solidity ، مشهورترین فرد در این سه نفر  می باشد.
هابرمایر محقق و توسعه دهنده بلاکچین و رمزنگاری Thiel Fellow است.
چزبان مدیر فناوری بنیاد Web3 است. وی با داشتن تجربیات فراوان در صنعت صنایع فین تک بسیار تخصصی ، در حال حاضر به توسعه نسل جدیدی از فناوری توزیع شده کمک می کند.
چه چیزی پولکادات را منحصر به فرد می کند؟

پولکادات یک شبکه چند زنجیره ای خرد شده است ، به این معنی که می تواند بسیاری از معاملات را در چندین زنجیره به صورت موازی پردازش کند ("parachains"). این قدرت پردازش موازی مقیاس پذیری را بهبود می بخشد.

ساخت بلاک چین های سفارشی سریع و آسان از طریق چارچوب Substrate انجام می شود و در عرض چند دقیقه می توانید به شبکه پولکادات متصل شوید. این شبکه همچنین بسیار انعطاف پذیر و سازگار و امکان به اشتراک گذاری اطلاعات و عملکرد را بین شرکت کنندگان مشابه برنامه های موجود در تلفن های هوشمند فراهم می کند. به منظور پیاده سازی ویژگی های جدید یا رفع اشکالات ، می توان به صورت خودکار پولکادات را ارتقا داد.

این شبکه دارای یک سیستم حاکمیتی کاملاً کاربر محور است که به امنیت آن نیز کمک می کند. انجمن ها می توانند بر اساس نیازها و شرایط در حال رشد ، مدیریت بلاکچین خود را در پولکادات سفارشی کنند. نام آوران ، اعتبارسنجان ، همکاران و ... همه وظایف مختلف را برای کمک به امنیت و حفظ شبکه و ریشه کن کردن رفتارهای مخرب انجام می دهند.

چند علامت پولکادوت (DOT) در گردش وجود دارد؟

پولکادات در حال حاضر 1 میلیارد توکن DOT به دنبال تغییر نام مجدد شبکه از حداکثر عرضه اولیه 10 میلیون در آگوست 2020 اختصاص داده است. تغییر نام صرفاً برای جلوگیری از استفاده از اعشار کوچک و سهولت انجام محاسبه انجام شده، در حالی که تمام مانده ها با ضریب صد افزایش یافت ، اما این امر بر توزیع DOT یا سهم متناسب دارندگان تأثیری نداشت.

شبکه پولکادات چگونه ایمن است؟

قابلیت همکاری گسترده پولکادات از طریق مجموعه ای از اعتبار سنج های رایج به ایمن سازی بلاکچین های متعدد آن کمک می کند و به آنها اجازه می دهد تا با انتشار داده های خود در بسیاری از پاراچین ها ، معاملات خود را درجه بندی کنند.

این شبکه برای انتخاب اعتبار سنج ها و معرفی کنندگان و به حداکثر رساندن امنیت زنجیره ای از مکانیزم NPoS (اثبات منافع سهام نامی) استفاده می کند.

این طرح اعتبار منحصر به فرد ، زنجیره ها را قادر می سازد تا بر اساس همان قوانین با یکدیگر تعامل امن داشته باشند ، اما همچنان مستقل مرکز می شوند.

از کجا می توانید پولکادات (DOT) بخرید؟

در حال حاضر مبادلات برتر معاملات پولکادات (DOT) Binance ، Huobi Global ، HBTC ، OKEx و Binance.KR هستند.