پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
egld

الروند

EGLD, Elrond

36 $
0.82 2,025,540 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 1,652,324,453 $
حجم معاملات 24h 27,166,707 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 2,025,321 تومان
آخرین معامله 2,023,751 تومان

الروند چیست؟

الروند یک پروتکل بلاکچین ، که به دنبال ارائه سرعت معاملات بسیار سریع با استفاده از  sharding است. این پروژه خود را به عنوان یک اکوسیستم فناوری برای اینترنت جدید توصیف می کند ، که شامل fintech ، امور مالی غیرمتمرکز و اینترنت اشیا است. طبق گزارشات ، بستر اجرای قراردادهای هوشمند آن توانایی انجام 15000 تراکنش در ثانیه ، تأخیر شش ثانیه و هزینه معامله 1000دلار را دارد.

این بلاکچین یک توکن بومی دارد که با نام eGold یا EGLD شناخته می شود و برای پرداخت هزینه های شبکه ، اعتبار سنجی و پاداش دادن به اعتبارسنجان استفاده می شود.

الروند برای اولین بار در آگوست 2019 اعلام شد و شبکه اصلی آن در جولای سال 2020 پخش شد.

موسسان الروند چه کسانی هستند؟

الروند در اواخر سال 2017 توسط برادران بنیامین و لوسیان مینکو در کنار لوسیان تودئا به عنوان راه حلی برای حل مشکل مقیاس پذیری بلاکچین ، که به نظر آنها مهمترین مشکل پیش روی صنعت است ، تأسیس شد.

پیش از الروند ، بنیامین و لوسیان مینکو با تأسیس بنیاد سرمایه گذاری دارایی دیجیتال ، MetaChain Capital ، بنیامین مینکو را به عنوان مدیرعامل و لوسیان مینکو را به عنوان مدیر ارشد فناوری تأسیس کردند. این دو همچنین موسس ICO Market Data ، یک جمع کننده اطلاعات پیرامون پیشنهادات اولیه سکه ، تاسیس شدند.

بنیامین مینکو علاوه بر سرمایه گذار اولیه در پروژه هایی مانند Zilliqa (ZIL) ، Tezos (XTZ) ، Brave و Binance ، مسئول تولید ، بازاریابی و جامعه برای بستر blockchain NEM از 2014 تا 2015 بود. لوسیان مینکو به عنوان مهندس فناوری اطلاعات و متخصص امنیت ، با همکاری با Uhrenwerk 24 ، Cetto و Liebl Systems ، تجربه دیگری دارد.

Todea یک کارآفرین فن آوری سریالی است که قبلاً مدیر عامل Soft32 ، سایت بازبینی و بارگیری نرم افزار و شریک mobilPay ، یک برنامه پرداخت تلفن همراه ، را تاسیس و به عنوان مدیر آن فعالیت کرده است. او همچنین یک سرمایه گذار خوب است ، زیرا در شرکت فناوری بیومتریک TypingDNA و سیستم حسابداری SmartBill سرمایه گذاری کرده است.

چه چیزی الروند را منحصر به فرد می کند؟

الروند خود را به عنوان یک بستر بلاکچین برای اقتصاد جدید اینترنت ، برنامه های غیرمتمرکز و استفاده از شرکت توصیف می کند. نقطه اصلی فروش آن مقیاس پذیری بالای آن و بیان می کند که این اولین شبکه بلاکچین است که در آن حالت ، شبکه و معاملات خرد شده است. طبق مقاله اقتصادی آن ، این شرکت به دنبال ایجاد اکوسیستم خود و ایجاد EGLD به عنوان یک دارایی با ارزش است.

برای دستیابی به این هدف ، شبکه بر روی 2.169 گره اعتبارسنج تقسیم شده به چهار خرد: سه خرد اجرا ، هر کدام 5400 تراکنش در ثانیه و یک خرد هماهنگی ، "Metachain" تقسیم می شود. معماری تقسیم حالت تطبیقی ​​الروند حالت ، معاملات و شبکه را کاملاً خرد می کند. وقتی تقاضا زیاد باشد، می تواند با افزودن خرده ریز اضافی مقیاس بندی کند. این آزمایش برای اجرای 263000 TPS در یک محیط عمومی با 1500 گره از 29 کشور گروه بندی شده در 50 خرده ریز انجام شد.

به منظور افزایش تصویب ، این پروژه همچنین از توسعه دهندگان سازگار بر روی سیستم عامل پشتیبانی می کند و به آنها امکان می دهد 30٪ از هزینه های قرارداد هوشمند را به عنوان حق امتیاز دریافت کنند.

این شرکت در طول سال اول عرضه توکن های EGLD را برای مشارکت در شبکه حفظ می کند ، گره های اعتبارسنج سالانه 36 درصد نرخ سال دریافت می کنند.

چه تعداد سکه الروند (EGLD) در گردش وجود دارد؟

مدل اقتصادی الروند دارای محدودیت محدود است که از 20.000.000 EGLD ، با علامت های جدید ضرب شده برای جایزه دادن به اعتبار سنج های شبکه شروع می شود. حداکثر میزان عرضه هرگز نمی تواند از31.926.415 EGLD بیشتر شود، اما با پردازش معاملات بیشتر این تعداد کاهش می یابد.

برای اولین بار رمز بومی الروند از طریق فروش خصوصی در دسترس خریداران قرار گرفت که در آن 19٪ از عرضه اولیه آن فروخته شد ، 7.5٪ بلافاصله پس از تولید رمز و 15.41٪ دیگر هر سه ماه منتشر شد. الروند همچنین پیشنهاد اولیه مبادله را در Binance برگزار کرد که در آن 25٪ فروخته شد و بلافاصله در دسترس قرار گرفت.

از 56٪ باقیمانده ، 7٪ مختص جوایز اکوسیستم بود که 50٪ بلافاصله آزاد و 50٪ پس از شش ماه آزاد شدند. 8.5٪ برای بازاریابی ، کمک هزینه و یک شتاب دهنده برای توسعه دهندگان DApp ، با 81.17٪ بلافاصله و 9.41٪ هر شش ماه. 2٪ برای صندوق جامعه ، با 33.3٪ بلافاصله آزاد ، 33.3٪ پس از شش ماه و 33.3٪ پس از 12 ماه ؛ 2.5٪ برای مشاوران ، پس از یک سال آزاد می شود. 19٪ برای بنیانگذاران الروند و اعضای تیم اصلی ، با 10٪ پس از شش ماه ، 10٪ پس از 12 ماه ، 15٪ پس از 18 ، 24 ، 30 و 36 و 20٪ پس از 42 ماه آزاد شدند. و 17٪ برای این شرکت برای پشتیبانی از اکوسیستم ، با 33.3٪ که فقط می تواند برای ذخیره در سال اول بلافاصله آزاد شود و 66.6٪ در سه قسط مساوی در طول سه سال و پس از یک سال آزاد شود.

توکن های الروند برای اولین بار در Binance Chain با نام ERD با عرضه کل 20 میلیارد توزیع شد. 500 میلیون در نوامبر 2019 سوزانده شد و به عنوان نشانه های ERC-20 در بلاک چین اتریوم ضرب شد و این شرکت در سپتامبر سال 2020 یک رویداد مبادله رمزگذاری را برای دارندگان توکن برای تعویض نشانه های ERC-20 و BEP-2 خود برای توکن های اصلی EGLD راه اندازی کرد. در طی این فرآیند ، با تعیین نسبت مبادله روی 1000 ERD برای 1 EGLD ، میزان کل توکن از 20 میلیارد به 20 میلیون کاهش یافت.

شبکه الروند چگونه ایمن است؟

الروند از الگوریتم اجماع اثبات سهام سودمند استفاده می کند که در آن گره ها برای شرکت در فرایند اعتبار سنجی ، علائم EGLD خود را در معرض خطر قرار می دهند و به هر اعتبار سنجی امتیاز فعالیت بر اساس فعالیت گذشته اختصاص می یابد ، که بر روی بودن یا نبودن آنها نیز تأثیر می گذارد. انتخاب شد. اگر درجه اعتبار سنجی خیلی کم شود ، انتخاب نمی شود و باید جریمه پرداخت کند. اعتبار سنج ها همچنین می توانند از شبکه حذف شوند و سهام آنها کاهش یابد در صورتی که به طور مداوم به روشی مغایر با یکپارچگی شبکه عمل کنند.

اعتبار سنج ها به طور تصادفی به روشی انتخاب می شوند که نه می توان براساس دور قبلی اعتبار سنجی ها پیش بینی کرد و نه اصلاح کرد. علاوه بر این ، اعتبارسنج ها به عنوان راهی برای جلوگیری از تبانی ، به صورت دوره ای بین خرده ها جابجا می شوند. گره ها با استفاده از چندین امضا اصلاح شده Boneh-Lynn-Shacham یا BLS برای محافظت قوی از رمزنگاری با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.