پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
etc

اتریوم کلاسیک

ETC, Ethereum Classic

25 $
-0.03 1,448,020 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 2,591,895,599 $
حجم معاملات 24h 621,115,175 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 1,448,879 تومان
آخرین معامله 1,446,745 تومان

اتریوم کلاسیک چیست؟

اتریوم کلاسیک(ETC) یک هارد فورک از اتریوم (ETH) است که در ژوئیه 2016 راه اندازی شد. عملکرد اصلی آن به عنوان یک شبکه قرارداد هوشمند است ، با قابلیت میزبانی و پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز (DApps). رمز اصلی آن ETC است.
از زمان راه اندازی ، اتریوم کلاسیک تلاش کرده است تا خود را از اتریوم متمایز کند ، با اینکه نقشه راه فنی این دو شبکه با گذشت زمان بیشتر و بیشتر از یکدیگر متفاوت می شود.
اتریوم کلاسیک برای حفظ یکپارچگی بلاکچین موجود اتریوم پس از یک واقعه هک مهم منجر به سرقت 3.6 میلیون ETH ، ابتدا تصمیم گرفت.


چه کسانی بنیانگذار اتریوم کلاسیک هستند؟
اتریوم کلاسیک در واقع زنجیره میراث اتریوم است و بنابراین سازندگان واقعی آن ، توسعه دهندگان اصلی اتریوم - ویتالیک بوترین و گاوین وود هستند.
یک هارد فورک مورد بحث در اتریوم در ژوئیه 2016 رخ داد ، زمانی که شرکت کنندگان در مورد اینکه آیا بلاکچین را برگردانند تا اثرات یک هک بزرگ را لغو کنند ، اختلاف نظر داشتند. این تأثیری بر DAO ، یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) گذاشت که حدود 150 میلیون دلار در عرضه اولیه سکه (ICO) چندین ماه قبل جمع آوری کرده بود.
اتریوم کلاسیک به عنوان شبکه ای ایجاد شد که زنجیره را برگرداند. توسعه دهندگان اظهار می کنند که هیچ تیم "رسمی" متصل به پروژه نیست ، و "جامعه توسعه جهانی آن" یک دولت "غیر مجاز" است ، جایی که هر کسی می تواند در آن شرکت کند. "


چه چیزی اتریوم کلاسیک را منحصر به فرد می کند؟
هدف اصلی اتریوم کلاسیک حفظ بلاکچین اتریوم ، بدون مقابله مصنوعی با هک DAO، همانطور که در ابتدا بوده است.
جذابیت آن ابتدا برای کسانی بود که با پاسخ اتریوم مخالف بودند ، اما از آن زمان این شبکه قدیمی طرفداران بیشتری پیدا کرده که شامل سرمایه گذاران بزرگی مانند باری سیلبرت ، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری Grayscale است.
توسعه دهندگان ETC به عنوان یک سازمان داوطلبانه قصد ندارند شبکه را به یک نهاد انتفاعی تبدیل کنند. کاربران هزینه معاملات را مانند اتریوم پرداخت می کنند و استخراج کنندگان براساس کار انجام شده طبق الگوریتم استخراج اثبات کار (PoW) آنها را دریافت می کنند.
برخلاف اتریوم ، اتریوم کلاسیک قصد ندارد به یک الگوریتم استخراج اثبات سهام (PoS) تبدیل شود ، در حالی که چندین توسعه دهنده همچنان روی پیشرفت های آینده مانند راه حل های مقیاس سازی کار می کنند.


چند سکه اتریوم کلاسیک (ETC) در گردش وجود دارد؟
ETC به استثنای نحوه انجام معاملات هک DAO ، در وضعیت فنی کاملاً مشابه ETH آغاز شد.

با این وجود ، از زمان راه اندازی ، تغییراتی در توکنومیک رخ داده است ، شرکت کنندگان در دسامبر 2017 رأی دادند تا عرضه ETC را محدود کنند. بنابراین حداکثر میزان عرضه 210.700.000 ETC است ، تقریبا ده برابر بیتکوین (BTC) ، در حالی که ETH هیچ محدودیتی ندارد.
ETC از الگوریتم استخراج PoW استفاده می کند ، که مانند Bitcoin کار می کند - ماینرها با اعتبار سنجی بلاکچین در رقابت با یکدیگر ، سکه های جدید دریافت می کنند. پاداش بلوک ETC با گذشت زمان کاهش می یابد ، و افت بعدی در بلوک 15.000.000 تقریباً در آوریل 2022 - از 3.2 ETC به 2.56 ETC در هر بلوک کاهش می یابد.


چگونه شبکه اتریوم کلاسیک ایمن است؟
شبکه اتریوم کلاسیک با استفاده از اثبات امنیت ایمن است ، اما به عنوان یک زنجیره اقلیت ، خود مرتباً مورد حملات منظم قرار گرفته است.
این حملات شامل 51٪ حمله برای به دست آوردن کنترل هش ریز استخراج و انجام معاملات جعلی و سکه های مضاعف خرج می شود که آخرین مورد در آگوست سال 2020 رخ داده است.


از کجا می توانید اتریوم کلاسیک (ETC) بخرید؟
ETC یک ارز رمزپایه اصلی بازار است و در تعداد زیادی از صرافی های بزرگ آزادانه قابل معامله است.
جفت ها در برابر پول های ثابت ، سایر ارزهای رمزپایه و ارزهای فیات موجود هستند ، در حالی که مشتقات و وسایل نقلیه سرمایه گذاری سازمانی نیز وجود دارند. مبادلات تجاری ETC شامل Binance ، OKEx و Huobi Global است.