پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
fil

فایل کوین

FIL, Filecoin

4 $
5.71 234,172 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 1,449,869,251 $
حجم معاملات 24h 293,939,179 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 234,066 تومان
آخرین معامله 233,545 تومان

فایل کوین چیست؟

فایل کوین یک سیستم ذخیره سازی غیرمتمرکز است که هدف آن "ذخیره مهمترین اطلاعات بشریت" است. این پروژه در سال 2017 با عرضه اولیه سکه 205 میلیون دلار (ICO) سرمایه جمع و در ابتدا تاریخ راه اندازی اواسط سال 2019 را برنامه ریزی کرد. با این حال ، تاریخ راه اندازی شبکه اصلی فایل کوین تا بلوک 888،148 که انتظار می رود در اواسط اکتبر 2020 باشد ، عقب مانده است.

این پروژه برای اولین بار در سال 2014 به عنوان لایه تشویقی برای سیستم پرونده بین سیاره ای (IPFS) ، یک شبکه ذخیره سازی نظیر به نظیر توصیف شد. فایل کوین پروتکل باز است و توسط یک بلاکچین پشتیبانی می شود که تعهدات شرکت کنندگان در شبکه را ثبت می کند ، با استفاده از FIL ، واحد پول بلاکچین با معاملات انجام شده ، زنجیره بلوک هم بر اساس اثبات تکثیر و هم بر اثبات زمان-فضا ساخته شده است.

چه کسانی بنیانگذار فایل کوین هستند؟

فایل کوین توسط خوان بنت تاسیس شد ، وی همچنین سیستم پرونده بین سیاره ای را ایجاد کرد. بنت دانشمند کامپیوتر آمریکایی است که در دانشگاه استنفورد تحصیل کرده است. وی پس از تأسیس آزمایشگاه های پروتکل در ماه مه سال 2014 ، در تابستان 2014 با هدف حمایت از IPFS و فایل کوین و همچنین پروژه های دیگر در Y Combinator شرکت کرد.

چه چیزی فایل کوین را منحصر به فرد می کند؟

فایل کوین قصد دارد، داده ها را به صورت غیرمتمرکز ذخیره کند. بر خلاف شرکت های ذخیره سازی ابری مانند سرویس های وب آمازون یا Cloudflare ، که مستعد بروز مشکلات تمرکز هستند ، فایل کوین از ماهیت غیرمتمرکز خود برای محافظت از یکپارچگی مکان یک داده استفاده میکند و به راحتی قابل بازیابی است و سانسور آن سخت است.

سیستم های ذخیره سازی غیرمتمرکز مانند فایل کوین به افراد اجازه می دهد تا حافظ داده های خود باشند و همچنین دسترسی به وب را برای مردم در سراسر جهان فراهم می کند. از آنجا که شرکت در شبکه فایل کوین با استخراج و ذخیره مستقیماً با برنده شدن جوایز بیشتر مرتبط است ، شرکت کنندگان فایل کوین انگیزه شرکت کنندگان را برای صادقانه رفتار و ذخیره هرچه بیشتر داده ها فراهم می کند.

چند سکه فایل کوین(FIL) در گردش وجود دارد؟

آزمایشگاه های پروتکل ، توکنومیک فایل کوین یا مدل اقتصادی را به عنوان "بازار داده" توصیف می کند که در آن کاربران می توانند فضای ذخیره سازی خود را به سایر کاربران که به دنبال اجاره هستند ، بفروشند. پنج ذینفع می توانند نشانه ها را معامله کنند: توسعه دهندگان ، مشتریان ، استخراج کنندگان ، دارندگان توکن و شرکای اکوسیستم. طبق پروتکل آزمایشگاه ها ، سه بازار فایل کوین نیز وجود خواهد داشت: ذخیره سازی پرونده ، بازیابی پرونده و تجارت رمز ارز.

در پاییز سال 2020 ، 400 معدنچی در مرحله آزمایشی "مسابقه فضایی" شرکت کردند و ظرفیت داده شبکه فایل کوین را بیش از 325 pebibytes افزایش دادند. تقریباً 3.5 میلیون نشانه FIL برای شرکت کنندگان در مسابقه فضایی منتشر خواهد شد.

شبکه فایل کوین چگونه ایمن است؟

فایل کوین از طریق اثبات تکثیر و اثبات زمان-فضا امن می شود. در شبکه فایل کوین ، گره هایی که به عنوان استخراج کنندگان بازیابی نیز شناخته می شوند ، در حال رقابت هستند تا بتوانند هرچه سریعتر داده ها را به مشتریان ارائه دهند. سپس آنها با هزینه های FIL پاداش می گیرند ، که این باعث تشویق شبکه ای از گره هایی می شود که می خواهند پرونده ها را تکرار و حفظ کنند.

گره های استخراج کننده ذخیره سازی به طور مداوم در حال رقابت برای تهیه قراردادهای ذخیره سازی برای مشتریان به مدت زمان مشخصی هستند. هنگامی که یک ماینر ذخیره سازی و مشتری آنها در مورد یک توافق توافق می کنند ، حافظه ذخیره سازی اطلاعات مشتری را در یک بخش نگه می دارد و آنها را "مهر و موم" می کند تا یک نسخه منحصر به فرد از داده های آن بخش ایجاد کند. استخراج کنندگان ذخیره سازی به عنوان هزینه معامله توسط FIL پاداش می گیرند و همچنین این استخراج کنندگان می توانند بلوک ها را استخراج کرده و پاداش بلوک دریافت کنند.

فایل کوین(FIL) را از کجا می توانید خریداری کنید؟

پیش از راه اندازی شبکه اصلی فایل کوین ، Gemini و Kraken پشتیبانی خود را از FIL اعلام کرده اند. Huobi پس از فعال شدن شبکه اصلی ، FIL را لیست می کند.