پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
gmt

استپن

GMT, STEPN

0 $
6.48 8,431.3 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 0 $
حجم معاملات 24h 0 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 8,461 تومان
آخرین معامله 8,382 تومان

استپن چیست؟

ارز دیجیتال GMT یک توکن حکومتی در بازی استپن است که می‌تواند برای تغییر نام کفش‌های کتانی یا ارتقا آن‌ها به سطوح بالاتر استفاده شود. با خرج کردن این توکن همچنین امکانات پولی بازی یا فعالیت‌ها و سودهای سطح بالا در دسترس کاربران قرار می‌گیرد تا بتوانند درآمد بیشتری کسب کنند.
در بازی STEPN توجه به این نکته ضروری است که فقط کفش‌های ورزشی‌ای که به سطح ۳۰ رسیده‌اند قابلیت تعویض با توکن GMT یا USDC را دارند. اما با این حال، برای شروع به دست آوردن GMT، باید حداقل سه انرژی خاص که به آن «قاعده سه الزام» نیز گفته می‌شود را در طول بازی به دست آورده باشید.
در بازی Stepn شما برای دسترسی کامل به همه امکانات به سه توکن نیاز دارید. این سه توکن شامل:

  • SOL: توکن بومی شبکه Solana، که برای خرید کفش‌های ورزشی جدید در بازی استفاده می‌شود.
  • GST: توکن‌های داخل برنامه که از راه رفتن، دویدن آهسته یا دویدن سریع به دست می‌آید و برای خرید ویژگی‌ها و امکانات جدید استفاده می‌شود. این توکن با نام توکن‌های سبز ساتوشی نیز معروف هستند.
  • GMT: توکن حاکمیتی Stepn که به دارندگان ارز حق رای در مورد آینده پلتفرم را می‌دهند و به نام توکن‌های گرین متاورس نیز شناخته می‌شوند.

GST دارای عرضه نامحدود است و هر کاربری با بازی در این برنامه می‌تواند توکن سبز ساتوشی را به دست آورد. اما GMT برخلاف GST به ۶ میلیارد توکن محدود شده و فقط به کاربرانی تعلق می‌گیرد که کفش‌های ورزشی خود را از سطح ۳۰ ارتقاء داده‌اند. اما اگر بخواهید بدانید ارز دیجیتال استپن (GMT) چیست و چرا توکن اصلی بازی به حساب می‌آید، ادامه مطلب را از دست ندهید.


چگونه با استفاده از STEPN درآمد کسب کنیم؟
آنچه مهم‌تر از پاسخ به سوال اصلی مقاله یعنی ارز دیجیتال استپن (GMT) چیست به نظر می‌رسد، کنجکاوی شما در مورد نحوه کسب درآمد از این برنامه است. پس اجازه دهید تا به این موضوع نیز بپردازیم.

برای این که بدانید بازی استپن چیست و چطور می‌توان با آن درآمد کسب کرد سه مرحله ساده وجود دارد:

  1. برنامه STEPN را دانلود کنید.
  2. از داخل برنامه یک جفت کفش ورزشی مجازی که همان NFT است بخرید.
  3. همین! حالا هر بار که بیرون می‌روید، حسگر حرکتی STEPN و فناوری GPS میزان مسافتی را که طی کرده‌اید نظارت می‌کند و با توکن‌ها به شما پاداش می‌دهد.

تا به اینجای کار شما می‌دانید که ارز دیجیتال استپن (GMT) چیست اما چگونه می‌توان آن را به دست آورد؟ ارز GMT هم قابلیت خرید خارج از برنامه استپن یعنی مانند سایر ارزهای دیجیتال و هم قابلیت کسب آن درون بازی را دارد. قیمت GMT از زمان عرضه تنها در ۴۱ روز ۳۴۰۰۰٪ افزایش یافت و از ۰/۰۱ دلار در ۹ مارس ۲۰۲۲ به بالاترین قیمت جدید ۳/۴۵ دلار در ۱۹ آوریل ۲۰۲۲ رسید و باعث شگفتی بسیاری از فعالان NFT و بازار سرمایه شد. اگرچه این ارز به دلیل بازی خلاقانه‌ای که پشت آن بود بازدهی بسیار زیادی در مدت کم داشت اما هیاهوی پروژه‌های مالی غیرمتمرکز یا همان DeFi نیز که به کاربران برای فعال ماندن پاداش می‌داد نیز از دلایل دیگر رشد این ارز بود.