پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
iota

آیوتا

IOTA, iota

0 $
8.22 9,363.2 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 571,111,751 $
حجم معاملات 24h 23,115,778 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 9,372 تومان
آخرین معامله 9,253 تومان

آیوتا چیست؟

آیوتا یک دفتر توزیع شده با یک تفاوت بزرگ است: در واقع یک بلاکچین نیست. در عوض ، فناوری انحصاری آن با نام Tangle شناخته می شود ، سیستمی از گره ها که تراکنش ها را تأیید می کند. پایه و اساس این سیستم عامل می گوید این سرعت بسیار بیشتری نسبت به بلاکچین های معمولی ارائه می دهد و ردپایی ایده آل برای اکوسیستم اینترنت اشیا ever که همیشه در حال گسترش است.

از آنجا که هیچ زنجیره بلوکی وجود ندارد ، ماینر وجود ندارد و چون ماینر وجود ندارد ، هیچ هزینه ای پرداخت نمی شود. بسیاری از شبکه های تاسیس شده با تشدید ازدحام هزینه ها را بالون می کنند ، اما هدف آیوتا تأمین توان بی حد و حصر با حداقل هزینه است.

با گذشت زمان ، هدف آیوتا تبدیل شدن به یک پلت فرم واقعی برای انجام معاملات بین دستگاه های اینترنت اشیا است. با توجه به اینکه تخمین ها نشان می دهد تا سال 2024 می تواند 20.4 میلیارد دستگاه از این دست وجود داشته باشد ، در نهایت این می تواند یک تجارت بزرگ باشد.

تیم پشتیبان آیوتا معتقدند موارد استفاده بالقوه در اینجا به پایان نمی رسد. آنها معتقدند دفتر توزیع شده آنها می تواند هویت دیجیتالی را به همه تحویل دهد ، منجر به بیمه نامه های اتومبیل مبتنی بر استفاده واقعی می شود ، راه را برای شهرهای هوشمند پیشرفته هموار می کند ، تجارت جهانی یکپارچه ارائه می دهد و اصالت محصولات را ثابت می کند.

در ابتدا با نام جن شناخته می شد ، اما انبوه مردم در این پروژه در سپتامبر 2014 برگزار شد و این شبکه رسماً در سال 2016 راه اندازی شد.

چه کسانی بنیانگذار آیوتا هستند؟

آیوتا چهار بنیانگذار دارد و اسامی آنها سرگئی ایوانچگلو ، سرگئی پوپوف ، دیوید سنستبو و دومینیک شینر است.

طبق بنیاد آیوتا ، ابتکار عمل از آن زمان به سرعت رشد کرده است و اعضای تیم اکنون در بیش از 25 کشور مستقر هستند.

Sonstebo و Schiener در مجموع مشترکا رئیس هیئت مدیره هستند ، در حالی که پوپوف یکی از اعضای هیئت مدیره و مدیر تحقیقات بنیاد است.

ایوانچگلو در ژوئن 2019 از پروژه مستقر در برلین استعفا داد اما به عنوان مشاور غیر رسمی ادامه می دهد. در آن زمان ، وی در بیانیه ای گفت: "من دیگر باور ندارم كه بنیاد آیوتا بهترین شرایط برای من برای تحقق بخشیدن به آنچه در سال 2014 و 2015 ایجاد كردیم است. من همیشه بهترین کارهای خود را با سخت گیری محیط. من مشتاقانه منتظر ادامه کار به طور مستقل در زمینه توسعه سخت افزار و نرم افزار آیوتا هستم. "

چه چیزی آیوتا را منحصر به فرد می کند؟

خوب ، همانطور که کمی زودتر به آن اشاره کردیم ، این واقعیت که این یک بلاکچین بدون بلاکچین است ، حداقل غیر معمول است.

نام فنی بیشتر Tangle نمودار Acyclic Directed است و همانطور که Sønstebø در سال 2015 در یک وبلاگ توضیح داد ، هدف این فناوری حفظ توانایی بلاکچین در انجام معاملات امن است. تنها تفاوت این است که مفهوم بلوک را از بین می برد.

وی همچنین نوشت: "آیوتا نباید به عنوان یک سکه جایگزین (آلت کوین) برای ارزهای رمزپایه موجود مانند بیت کوین در نظر گرفته شود ، بلکه یک توسعه از اکوسیستم بلاکچین در حال رشد است. هدف این است که برای ایجاد انسجام و روابط همزیستی در همکاری با این سیستم عامل های دیگر کار کنیم. آیوتا برای ارائه یک راه حل که هیچ رمزنگاری دیگری انجام نمی دهد ، طراحی شده است: معاملات خرد کارآمد ، ایمن ، سبک ، بی درنگ و بدون هزینه. "

تراکنش های جدید با تصویب دو تراکنش قبلی از یک گره دیگر تأیید می شوند و این یک رویکرد جدید است زیرا به این معنی است که اندازه و سرعت شبکه به طور مستقیم با تعداد افرادی که از سیستم عامل استفاده می کنند ارتباط خواهد داشت.

و در حالی که برخی از ارزهای رمزپایه به عنوان یک تجارت اداره می شوند ، بنیاد آیوتا می گوید که این هدف کاملاً منفعت طلبانه نیست و اضافه می کند که هدف آن تنها شکوفایی هرچه بیشتر شبکه است.

سرانجام ، آیوتا با ایجاد مشارکت هایی با مشخصات بالا با خودروساز فولکس واگن و کمک به شهر تایپه برای پیگیری پروژه های هوشمند ، خود را از بسیاری دیگر از رقبای رمزنگاری متمایز کرده است.

چند سکه آیوتا (MIOTA) در گردش وجود دارد؟

حداکثر عرضه MIOTA 2،779،530،283 نشانه است و همه آنها در گردش هستند.

هنگامی که فروش گسترده برگزار شد ، این دارایی دیجیتال به جای یک سکه تقسیم سود ، به عنوان توکن سودمندی قابل استفاده برای پرداخت در سراسر شبکه خود بود.

999،999،999 فوق العاده دقیق در طی فروش گسترده 2015 به فروش رسید و این درآمد 1،337 BTC برای بنیاد ایجاد کرد. با توجه به اینکه بیت کوین در آن زمان فقط حدود 325 دلار ارزش داشت ، این می توانست در سالهای بعد برای تیم قابل توجه باشد.

شایان ذکر است که عرضه MIOTA در سالهای بعد افزایش یافته است ، تیم معتقد است که سطح بیشتری از عرضه ، توکن را برای "معاملات کوچک نانو" که احتمالاً از طریق دستگاه های اینترنت اشیا مشاهده خواهیم کرد ، مناسب می کند.

بنیاد آیوتا در اکتبر 2017 راه اندازی شد و در آن زمان ، تقریباً 5٪ از توکن های در گردش را در اختیار داشت و این انجمن توسط انجمن اهدا شد. در این گزارش آمده است: "بیشتر این بودجه صرف ساختن ارتش توسعه دهندگان و محققان خواهد شد."

شبکه آیوتا چگونه ایمن است؟

با توجه به اینکه شبکه آیوتا یک بلاکچین نیست ، ممکن است فکر نکنید که نیاز به مکانیزم اجماع زیاد است. با این حال ، برای کمک به امنیت شبکه ، یک معمای نسبتاً ساده اثبات کار در فرآیند تأیید معامله گنجانده شده است.

نگرانی های امنیتی در مورد آیوتا وجود داشته است. در گذشته ، محققان ادعا کرده اند که در کد پروژه آسیب پذیری پیدا کرده اند.

آیوتا (MIOTA) را از کجا می توانید خریداری کنید؟

آیوتا در صرافی های مختلف از جمله Binance ، Bitfinex و OKEx در دسترس است. بر اساس این پروژه ، طیف وسیعی از جفت های تجاری در دسترس است که رمز را با بیت کوین ، اتریوم ، پولهای ثابت و ارزهای فیات از جمله ین ژاپن ، یورو ، پوند و دلار مرتبط می کند.