پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
uni

یونی سواپ

UNI, Uniswap

5 $
0 286,955 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 4,572,335,502 $
حجم معاملات 24h 107,334,656 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 287,148 تومان
آخرین معامله 286,864 تومان

یونی سواپ چیست؟

یونی سواپ یک پروتکل معاملات غیرمتمرکز محبوب است که به دلیل نقش خود در تسهیل تجارت خودکار رمزهای مالی غیرمتمرکز (DeFi) شناخته می شود.

یونی سواپ نمونه ای از یک سازنده بازار خودکار (AMM) است که در نوامبر 2018 راه اندازی شد ، اما به لطف پدیده DeFi و افزایش تجارت معاملات توکن محبوبیت قابل توجهی در این سال کسب کرده است.

یونی سواپ قصد دارد تجارت توکن را به صورت خودکار و کاملاً باز برای هر کسی که رمز دارد نگه دارد ، در حالی که کارایی تجارت را در مقابل مبادلات سنتی بهتر می کند.

یونی سواپ با جلوگیری از مشکلی که در اولین مبادلات غیرمتمرکز ایجاد کرده ، با حل مسائل نقدینگی با راه حل های خودکار ، کارایی بیشتری ایجاد می کند.

در سپتامبر سال 2020 ، یونی سواپ با ایجاد و اعطای رمز حکمرانی خود ، UNI ، به کاربران گذشته پروتکل ، گام فراتر برد. این هم پتانسیل سودآوری و هم توانایی کاربران برای شکل دادن به آینده خود جنبه جذاب نهادهای غیرمتمرکز را به همراه داشت.

چه کسانی بنیانگذار یونی سواپ هستند؟

یونی سواپ به عنوان طرحی برای معرفی AMM ها در اتریوم به مخاطبان بیشتر ارائه شد. خالق این پلتفرم ، آدامز (Hayden Adams)، توسعه دهنده اتریوم است.

آدامز در حین نهایی کردن یونی سواپ در پروژه های مختلفی کار می کرد و کار او مستقیماً توسط تولید کننده اتریوم ، ویتالیک بوترین اطلاع داده شد. بوترین حتی در نهایت نام پروتکل را به آن داد در ابتدا با نام Unipeg شناخته می شد.

آدامز همچنین گفته که الهام اصلی از سیستم عامل یونی سواپ از یکی از پست های وبلاگ خود بوترین ناشی شده است. ایده اصلی او برای تمرکز بر اتریوم پس از آن انجام شد که یکی از دوستانش او را متقاعد کرد تحقیق و درک پروتکل را در سال 2017 آغاز کند.

چه چیزی یونی سواپ را منحصر به فرد می کند؟

یونی سواپ برای ایجاد نقدینگی - و بنابراین تجارت و ارزشی که معاملات ارائه می دهد برای حوزه DeFi وجود دارد.

آدامز خود را به عنوان مخترع اجرای خاص فرمول در یونی سواپ توصیف می کند.

یونی سواپ فقط مبادله غیرمتمرکز نیست. این برنامه سعی در حل مسائلی دارد که سیستم عامل هایی مانند EtherDelta با نقدینگی تجربه کرده اند.

با خودکار سازی فرآیند تولید بازار ، پروتکل با محدود کردن ریسک و کاهش هزینه ها برای همه طرفین ، فعالیت را پنهان می کند. این مکانیزم همچنین الزامات هویتی کاربران را برطرف می کند و از نظر فنی هرکسی می تواند برای هر جفت رمز ذخیره نقدینگی ایجاد کند.

به گفته یونی سواپ ، رمز حكمرانی آنها (UNI) به منظور "رسمیت یافتن یونی سواپ به عنوان زیرساخت های عمومی و خود پایدار در حالی كه همچنان از كیفیت های تخریب ناپذیر و خودمختار آن به دقت محافظت می كند" ایجاد شد.

چه تعداد سکه یونی سواپ ( (UNI در گردش وجود دارد؟

کل عرضه توافق نامه یونی سواپ ، UNI ، 1 میلیارد واحد است. اینها طی چهار سال در دسترس خواهد بود و پس از آن یونی سواپ برای حفظ مشارکت شبکه "نرخ تورم همیشگی" 2٪ را معرفی می کند.

توزیع رمز در حال حاضر از موارد زیر تشکیل شده است:

  • 60٪ به اعضای جامعه یونی سواپ ، یعنی کاربران
  • 21.51٪ به اعضای تیم
  • 17.8٪ به سرمایه گذاران
  • 0.69٪ به مشاوران.

سه توزیع اخیر طبق یک برنامه چهار ساله واگذاری انجام خواهد شد.

از اکثریت تعیین شده برای کاربران ، 15٪ توسط کسانی که قبل از 1 سپتامبر 2020 از یونی سواپ استفاده کرده اند ، ادعا می شود. حتی شامل کاربرانی که تراکنش هایی را ارسال کرده و  هرگز موفقیت آمیز نبوده اند هم میشود. آنها برای 400 UNI واجد شرایط هستند.

چگونه شبکه یونی سواپ امن است؟

یونی سواپ یک پروتکل غیرمتمرکز برای تجارت است و UNI رمز داخلی آن است. UNI یک رمز ERC-20 است ، به این معنی که برای عملکرد به اتریوم نیاز دارد.

ERC-20 فقط مجموعه ای از قوانین را برای نشانه ها و همچنین ملاحظات امنیتی که عمدتا مربوط به قدرت شبکه اتریوم است ، تعریف می کند. به عنوان مثال ، ازدحام می تواند قیمت بنزین مورد نیاز برای انجام معاملات را افزایش دهد و منجر به تاخیر و کارمزد معاملات غیرطبیعی شود که بر همه شرکت کنندگان تأثیر می گذارد.

به طور جداگانه ، قراردادهای هوشمند می توانند مسائل امنیتی ایجاد کنند که منجر به از دست دادن سرمایه های تجار DeFi شود. در واقع ، هکرها قبلاً موفق شده اند میلیون ها دلار را در زمان کم  DeFi از پاییز 2020 بدزدند.

یونی سواپ (UNI) را از کجا می توانید بخرید؟

رمز یونی سواپ حاکمیتی UNI برای تجارت در مبادلات عمده با ارزهای رمزنگاری شده دیگر ، پول های ثابت ، ارزهای فیات و غیره موجود است

اینها شامل Binance ، OKEx و Coinbase Pro ، به همراه ، به طور طبیعی ، پروتکل یونی سواپ است.