پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
xlm

استلار

XLM, Stellar

0 $
13.87 5,752.9 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 2,168,755,180 $
حجم معاملات 24h 376,600,875 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 5,763 تومان
آخرین معامله 5,708 تومان

استلار چیست؟

به زبان ساده ، استلار یک شبکه باز است که امکان جابجایی و ذخیره پول را فراهم می کند. هنگامی که در ژوئیه 2014 عرضه شد ، یکی از اهداف آن افزایش درگیری مالی با رسیدن به بانک های غیر بانکی در جهان بود - اما اندکی بعد ، اولویت های آن به کمک شرکت های مالی برای ارتباط با یکدیگر از طریق فناوری بلاکچین تغییر یافت.

توکن اصلی شبکه ، لومنس ، به عنوان پلی عمل می کند که هزینه خرید و فروش دارایی در آن سوی مرزها را کم می کند. همه اینها با هدف به چالش کشیدن ارائه دهندگان پرداخت موجود است، که اغلب هزینه های زیادی را برای یک سرویس مشابه می گیرند.

اگر همه اینها آشنا به نظر می رسد ، لازم به ذکر است که استلار در اصل بر اساس پروتکل آزمایشگاه ریپل ساخته شده است. زنجیره بلوک در نتیجه هارد فورک ایجاد شد و کد آن دوباره بازنویسی شد.

چه کسانی بنیانگذار استلار هستند؟

جد مک کالب پس از ترک ریپل در سال 2013 به دلیل اختلاف نظر در مورد مسیر آینده شرکت ، استلار را با وکیل جویس کیم تاسیس کرد.

در توضیح منطق استلار در سپتامبر 2020 ، مک کالب به CoinMarketCap گفت: "تمام طرح اصلی استلار این است که شما می توانید ارزهای فیات و انواع مختلفی از ارزش را به صورت موازی با یکدیگر و با دارایی های رمزنگاری داشته باشید. این برای هدایت این جریان اصلی بسیار مهم است. "

هدف مک کالیب این است که اطمینان حاصل کند، استلار می تواند راهی برای انتقال فیات خود به رمزنگاری فراهم و اصطکاک هایی را که مردم معمولاً هنگام ارسال پول به سراسر جهان تجربه می کنند ، از بین ببرند.

او در حال حاضر به عنوان مدیر CTel از استلار و همچنین از بنیانگذاران بنیاد توسعه استلار خدمت می کند. این سازمان غیرانتفاعی با هدف "باز کردن پتانسیل اقتصادی جهان با ایجاد جریان بیشتر پول ، بازتر شدن بازار و قدرت بیشتر مردم" است.

چه چیزی استلار را منحصر به فرد می کند؟

هزینه ها برای خیلی ها یک نقطه چسب است. با این حال ، هزینه های زیاد هنگام پرداخت های مرزی فقط به راه حل های پرداخت مبتنی بر فیات مانند PayPal اختصاص ندارد همچنین به دلیل تراکم ، معاملات کارمزد معاملات مشهور در بلاکچین های بیت کوین و اتریوم شناخته شده است.

استلار منحصر به فرد است زیرا هزینه هر معامله فقط 0.00001 XLM است. با توجه به چگونگی هزینه یک واحد از این ارز رمزپایه در زمان نوشتن مقاله فقط چند سنت ، این به شما کمک می کند تا کاربران بیشتر پول خود را نگه دارند.

تعداد کمی از پروژه های بلاکچین موفق به ایجاد مشارکت با شرکت های بزرگ تجاری و شرکت های فین تک شده اند. چند سال پیش ، استلار و IBM با هم همکاری داشته و World Wire را راه اندازی کردند ، پروژه ای که به موسسات مالی بزرگ اجازه می داد معاملات خود را به شبکه استلار ارسال و با استفاده از دارایی های پل مانند Stablecoins معامله کنند.

اگرچه بلاکچین های دیگر بودجه جامعه دارند ، به این معنی که می توان به پروژه هایی کمک کرد که به پیشرفت بیشتر در اکوسیستم کمک می کنند ، اما استلار به کاربران خود اجازه می دهد در مورد اینکه کدام یک از مشاغل پشتیبانی می شود رای دهند.

شبکه استلار چگونه ایمن است؟

امنیت این شبکه با استفاده از پروتکل اجماع ستاره ای صورت می گیرد ، که به عنوان چهار ویژگی اصلی توصیف می شود: "کنترل غیرمتمرکز ، تأخیر کم ، اعتماد قابل انعطاف و امنیت مجانبی".

از طریق SCP ، هرکسی قادر به پیوستن به روند دستیابی به اجماع است و هیچ یک از واحدها نمی توانند با اکثریت قدرت تصمیم گیری مواجه شوند. معاملات نیز ارزان و در عرض چند ثانیه تأیید می شوند و در صورت تلاش های بد شخص برای پیوستن به شبکه ، محافظاتی در این زمینه وجود دارد.

استلار (XLM) را از کجا می توانید خریداری کنید؟

خرید استلار از طیف گسترده ای از مبادلات برتر - از جمله Binance ، Coinbase ، Kraken ، Bittrex ، Bitfinex ، Upbit و Huobi امکان پذیر است. همچنین قبل از خرید altcoins ، تبدیل fiat به بیت کوین معمول است.