پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
xrp

ریپل

XRP, XRP 

0 $
20.79 31,660 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 0 $
حجم معاملات 24h 1,675,330,213 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 31,725 تومان
آخرین معامله 31,602 تومان

ریپل چیست؟

برای شروع ، درک تفاوت بین XRP ، Ripple و RippleNet مهم است. ریپل ارزی است که روی یک پلتفرم پرداخت دیجیتال به نام RippleNet کار می کند و در بالای یک بانک اطلاعاتی توزیع شده به نام XRP Ledger قرار دارد. در حالی که RippleNet توسط شرکتی به نام Ripple اداره می شود ، XRP Ledger منبع باز است و مبتنی بر بلاکچین نیست ، بلکه بیشتر پایگاه داده دفتر توزیع شده قبلا ذکر شده است.

بستر پرداخت RippleNet یک سیستم تسویه حساب ناخالص در زمان واقعی (RTGS) است که هدف آن امکان انجام معاملات پولی فوری در سطح جهانی است. در حالی که ریپل ارز رمزنگاری شده بومی XRP Ledger است ، در واقع می توانید از هر ارز برای معامله در سیستم عامل استفاده کنید.

در حالی که ایده پشت پلتفرم پرداخت Ripple برای اولین بار در سال 2004 توسط رایان فوگر ارائه شد ، تنها زمانی بود که جد McCaleb و Chris Larson پروژه را در سال 2012 به دست گرفتند که ساخت Ripple شروع به کار کرد (در آن زمان OpenCoin نیز نامیده می شد) .

XRP چگونه کار می کند؟

XRP توسط Ripple ایجاد شد تا یک گزینه سریع ، کم هزینه و قابل مقیاس برای هر دو دارایی دیجیتال و سیستم عامل های پرداخت پولی موجود مانند SWIFT باشد.

دفتر RippleNet توسط ریپل Community جهانی نگهداری می شود و شرکت Ripple به عنوان عضوی فعال فعالیت می کند. ریپل Ledger معاملات را تقریباً هر 3-5 ثانیه یکبار پردازش می کند ، یا هر زمان که گره های اعتبارسنج مستقل در مورد ترتیب و اعتبار تراکنش های ریپل به اتفاق نظر برسند - در مقابل استخراج اثبات کار مانند بیت کوین (BTC). هر کسی می تواند یک اعتبار سنج Ripple باشد ،  در حال حاضر لیستی از Ripple همراه با دانشگاه ها ، موسسات مالی و دیگران تشکیل شده است.

چگونه ریپل خریداری می کنید؟

شما می توانید ریپل را در هر صرافی که ارز دیجیتال ارائه می دهد خریداری کنید.

چگونه ریپل را ذخیره می کنید؟

شما می توانید ریپل خود را در صرافی ذخیره کنید ، جایی که صرافی مسئول ایمنی دارایی شما است یا ریپل خود را در کیف پول سرد یا گرم ذخیره کنید.