پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
xtz

تزوس

XTZ, Tezos

0 $
5.30 44,137 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 905,246,445 $
حجم معاملات 24h 78,265,809 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 44,391 تومان
آخرین معامله 43,978 تومان

تزوس چیست؟

تزوس یک شبکه بلاکچین است که مبتنی بر قراردادهای هوشمند است ، به روشی که شباهت زیادی به اتریوم ندارد. با این حال ، یک تفاوت بزرگ وجود دارد: تزوس قصد دارد زیرساخت های پیشرفته تری را ارائه دهد به این معنی که می تواند با گذشت زمان تکامل یابد و بهبود یابد بدون اینکه خطر وجود چنگال سخت باشد. این چیزی است که از زمان ایجاد بیت کوین و اتریوم متحمل آن شده اند. افرادی که دارای XTZ هستند می توانند به پیشنهادهای ارتقا for پروتکل که توسط توسعه دهندگان تزوس ارائه شده است رأی دهند.

این پلت فرم منبع باز خود را "امن ، قابل ارتقا و ساخته شده برای دوام" معرفی می کند  و می گوید زبان قرارداد هوشمند آن صحت مورد نیاز برای موارد استفاده با ارزش بالا را فراهم می کند. طبق نظر تزوس ، رویکرد آن به این معنی است که ضدآینده است و "تا آخرین زمان پیشرفته خواهد بود" ، به این معنی که می تواند تحولات فناوری بلاکچین را بپذیرد.

فناوری زیربنایی تزوس اولین بار در یک کاغذ سفید ارائه شد که در سپتامبر 2014 منتشر شد. پس از یک سری تأخیرها ، شبکه اصلی تزوس چهار سال بعد راه اندازی شد.

بنیانگذاران تزوس چه کسانی هستند؟

آرتور بریتمن مردی بود که کاغذ سفید تزوس را نوشت و با اشاره به ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) ، او آثار خود را با نام قلم L. M. Goodman نوشت. او استدلال کرد که یکی از بزرگترین شکستهای بیت کوین فقدان روند حاکمیتی است که از مشارکت جامعه ای که از این شبکه استفاده می کنند، همچنین این واقعیت که از طریق این بلاکچین نمی توان رمزهای جدیدی صادر کرد.

او و همسرش کاتلین استارتاپی به نام Dynamic Ledger Solutions تأسیس کردند که وظیفه نوشتن کدی را داشت که پروتکل تزوس را پشتیبانی می کند. متعاقباً این شرکت توسط بنیاد تزوس خریداری شد تا اطمینان حاصل شود که کلیه حقوق مالکیت معنوی مربوط به شبکه را در اختیار دارد.

چه چیزی تزوس را منحصر به فرد می کند؟

اگرچه شرط بندی در میان بلاکچین ها رایج است ، اما تزوس یک استثنا دارد، شرکت کنندگان می توانند از طریق "پخت" درگیر مشارکت در حاکمیت شبکه شوند ، جایی که آنها به طور موثر 8000 XTZ را درگیر می کنند. این یک انگیزه مالی برای اقدام صادقانه ایجاد می کند.

سپس نانوایان وظیفه دارند در یک روش چهار مرحله ای که تقریباً 23 روز به طول می انجامد ، درباره تغییرات پیشنهادی در کد بلاکچین رأی دهند. پیشنهادهایی که از اکثریت قریب به اتفاق شرکت کنندگان پشتیبانی می شوند ، به مدت 48 ساعت در یک شبکه آزمایشی قرار می گیرند و در صورت پشتیبانی با اکثریت، کاملاً اجرا می شوند.

همچنین تزوس به دلیل چگونگی شروع به استفاده از مشاغل پررنگ ، منحصر به فرد است. در سپتامبر سال 2020 اعلام شد که غول بانکی فرانسه Societe Generale قصد دارد از این بلاکچین برای آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی استفاده کند.

صرافی های بزرگ رمزنگاری شده مانند Binance و Coinbase همچنین از پشتیبانی Tezos staking رونمایی کرده اند ، به این معنی که کاربران می توانند براساس XTZ که در اختیار دارند پاداش دریافت کنند. این یک ویژگی نیست که به طور گسترده در دارایی های دیجیتال دیده شود.

چند سکه تزوس (XTZ) در گردش وجود دارد؟

اطلاعات ما نشان می دهد که 743،862،304 XTZ در زمان نوشتن این متن در گردش است.

فروش توکن تزوس در جولای 2017 برگزار شد و در طول این ICO ، مجموعاً 65681 BTC و 361،122 ETH جمع آوری شد. در آن زمان ، این ارزش 232 میلیون دلار بود و جایگاه خود را به عنوان یکی از بزرگترین پیشنهادات اولیه سکه که تاکنون برگزار شده است ، تضمین کرد.

در حالی که 80٪ از این عرضه اولیه به سرمایه گذاران اختصاص داشت ، 20٪ به طور مساوی بین بنیاد تزوس و Dynamic Ledger Solutions تقسیم شد.

راه اندازی شبکه اصلی با مجموعه ای از پرونده های قضایی برخی از سرمایه گذاران ناراضی ، که معتقد بودند XTZ به معنای اوراق بهادار ثبت نشده است ، به تأخیر افتاد.

امنیت شبکه تزوس چگونه است؟

مانند دیگر بلاکچین ها ، تزوس از مکانیزم اجماع اثبات سهام استفاده می کند.

هرکسی می تواند اعتبارسنج شود و با سپرده گذاری امنیتی در روند روان شبکه سهیم باشد. برای ایجاد انگیزه در رفتار صادقانه ، به کسانی که به نفع بلاکچین کار می کنند پاداش داده می شود و افرادی که غیر صادقانه عمل می کنند به طور کلی خطر از دست دادن سهام خود را دارند.

تزوس(XTZ) را از کجا می توانید خریداری کنید؟

XTZ ، که به اختصار "tez" نامیده می شود ، می تواند از اکثر صرافی های بزرگ از جمله Binance ، Coinbase و غیره خریداری شود. جفت های تجاری XTZ را با ارزهای فیات و همچنین ارزهای رمزپایه دیگری مانند بیت کوین متحد می کنند. اگر می خواهید فیات را به بیت کوین تبدیل کنید ، می توانید راهنمای جامع را در اینجا بخوانید.

درباره گره های تزوس

گره های تزوس یک رتبه بندی قابلیت اطمینان عمومی Tezos Bakers و یک سرویس برای نظارت بر وضعیت عملکرد گره برای Tezos Bakers غیر عمومی است.

تیم با همکاری با جامعه پخت ، یک شاخص قابلیت اطمینان نانوا را تهیه کرد که دارای 10 شاخص کلیدی است. این فهرست تمام اطلاعات لازم را برای انتخاب یک نانوای عمومی معتبر به شما ارائه می دهد.