پلتفرم معاملاتی ژاوِکس
 علیزاده: استخراج رمز ارز همه علت قطعی برق نیست ممنوعیت انتقال پول به صرافی Binance توسط بانک Santander انگلستان
zil

زیلیکا

ZIL, Zilliqa

0 $
-2.17 841.14 تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 297,681,892 $
حجم معاملات 24h 87,627,796 $
بالاترین قیمت 0$

اطلاعات بازار ژاوکس

حجم بازار 0 تومان
اولین معامله 844 تومان
آخرین معامله 837 تومان

زیلیکا چیست؟

زیلیکا یک بلاکچین عمومی و بدون مجوز است که برای ارائه توان عملیاتی بالا با قابلیت انجام هزاران تراکنش در ثانیه طراحی شده است. این برنامه به دنبال حل مقیاس پذیری و سرعت بلاکچین با استفاده از sharding به عنوان راه حل مقیاس گذاری لایه دوم است. این پلتفرم میزبان بسیاری از برنامه های کاربردی غیرمتمرکز است ، و از اکتبر 2020 ، این امکان را برای کشاورزی و تولید محصول فراهم می کند.

کار توسعه رسماً از ژوئن 2017 در زیلیکا آغاز شد و شبکه آزمایشی آن در مارس 2018 فعال شد. کمی بیشتر از یک سال بعد ، در ژوئن 2019 ، این سیستم عامل شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد.

رمز ابزار محلی زیلیکا ، ZIL ، برای پردازش معاملات در شبکه و اجرای قراردادهای هوشمند استفاده می شود.

بنیانگذاران زیلیکا چه کسانی هستند؟

زیلیکا اولین بار توسط پراتک ساکسنا ، استادیار دانشکده محاسبات دانشگاه ملی سنگاپور  ارائه شد. ساکسنا و چند دانش آموز در دانشکده محاسبات مقاله ای را در سال 2016 منتشر کردند که به طور خلاصه می نویسد چگونه بلاکچین متمرکز بر خرد کردن می تواند کارایی و سرعت شبکه را بهبود بخشد.

تقریباً در همان زمان ، ساکسنا در کنار مکس کانتلیا ، یک کارآفرین مادام العمر در امور مالی و فناوری و Juzar Motiwalla ، رئیس سابق انجمن رایانه سنگاپور ، موسس Anquan Capital بودند. این شرکت در ژوئن 2017 ZilliqaResearch را برای توسعه شبکه زیلیکا ادغام کرده و دونگ شینشو را به عنوان مدیرعامل ، Yaoqi Jia را به عنوان مدیر ارشد فناوری و Amrit Kumar را به عنوان مدیر ارشد علمی خود معرفی کرد. هر سه قبلاً به عنوان همکار تحقیق در دانشکده محاسبات NUS کار می کردند.

چه چیزی زیلیکا را منحصر به فرد می کند؟

زیلیکا ادعا می کند اولین بلاک چین عمومی است که کاملاً به یک شبکه خرد شده اعتماد می کند. این امر باعث می شود تا بتواند به توان عملیاتی بالا و نرخ بالای معاملات در ثانیه دست یابد ، که به گفته وی مسئله مقیاس پذیری را حل می کند. از آنجا که هر خرد تراکنش ها را به صورت جداگانه پردازش می کند ، با رشد شبکه و افزایش تعداد خرد ، تعداد تراکنش های قابل پردازش در ثانیه نیز افزایش می یابد. همچنین ، سوابق پس از پردازش بلافاصله به زنجیره بلوک زیلیکا اضافه می شوند ، به این معنی که زمان بیشتری برای تأیید لازم نیست.

زیلیکا به دنبال تبدیل شدن به بلاک چین مورد بهره برداری  برای استفاده در مقیاس بزرگ از جمله در صنعت تبلیغات ، بازی ، سرگرمی و خدمات مالی و پرداخت است. تیم خود در مقاله جایگاه خود در سال 2018 اظهار داشت که این پلتفرم "قصد دارد با روش های پرداخت متمرکز سنتی مانند VISA و MasterCard رقابت کند."

Anquan Capital و ZilliqaResearch ، شرکت مسئول توسعه زیلیکا ، ذخایر قابل توجهی از ZIL را در اختیار دارند.

چه تعداد سکه زیلیکا در گردش وجود دارد؟

زیلیکا حداکثر عرضه 21 میلیارد توکن را دارد. ZIL برای اولین بار به عنوان نشانه ERC-20 به عنوان بخشی از یک رویداد تولید توکن که در ژانویه 2018 به پایان رسید ، برای فروش در دسترس قرار گرفت. پس از آن توکن ها در یک رویداد توکن-مبادله که در فوریه سال 2020 به پایان رسید ، به شبکه اصلی زیلیکا منتقل شدند.

قبل از راه اندازی ، زیلیکا 60٪ از کل توکن ها (12.6 میلیارد ZIL) را برای توزیع در رویداد تولید رمز تولید کرد و 40٪ باقیمانده (8.4 میلیارد ZIL) از طریق فرآیند استخراج ایجاد می شود. ده درصد از کل توکن ها (2.1 میلیارد ZIL) برای Anquan Capital ، 12٪( 2.52 میلیارد ZIL) برای ZilliqaResearch و 5٪ برای اعضای تیم معاصر و آینده زیلیکا اختصاص داده شد همه توزیع شده به صورت دوره سه ماهه اعلام شد-

زیلیکا به گونه ای طراحی شده که تمام توکن ها در عرض 10 سال ضرب ، و پاداش استخراج بلوک به آرامی کاهش می یابد. طبق گزارش نامه سفید ، هدف این پروژه 80٪ از توکن ها (16.8 میلیارد ZIL) در چهار سال اول و 20٪ (4.2 میلیارد ZIL) در شش سال باقیمانده است.

امنیت شبکه زیلیکا چگونه است؟

شبکه زیلیکا از طریق یک پروتکل اجماع عملی تحمل خطای بیزانس یا pBFT ایمن می شود ، به این معنی که حداقل دو سوم از همه گره ها باید توافق کنند که یک رکورد دقیق میباشد تا بتواند به زنجیره بلوک اضافه شود. هر قطعه بلاکچین زیلیکا برای تأیید زیر بخشی از تمام معاملات ، به گروهی از گره ها متکی است و هنگامی که هر قطعه به اجماع رسید ، گروه دوم گره ها نتایج جمعی خرد را تأیید می کنند و بلوک جدیدی به زنجیره بلوک اضافه می کنند.

این شبکه برای اطمینان از پروتکل اجماع خود از رمزنگاری منحنی بیضوی استفاده می کند و امکان علامت گذاری چندگانه را نیز دارد. زیلیکا علاوه بر پروتکل اجماع pBFT که سوابق تراکنش آن را ایمن می کند ، از یک الگوریتم اثبات کار برای اختصاص هویت گره ها و تولید خرده ریزها نیز استفاده می کند.

زیلیکا زبان جدیدی به نام Scilla را برای قراردادهای هوشمند خود توسعه داد. Scilla کوتاه برای زبان سطح متوسط ​​قرارداد هوشمند ، زبانی مبتنی بر ایمنی است که هدف آن شناسایی و از بین بردن آسیب پذیری های امنیتی در سطح زبان و تأیید رسمی ایمنی قراردادهای هوشمند از طریق اثبات ریاضی است.

زیلیکا(ZIL) را از کجا می توانید خریداری کنید؟

رمز اصلی زیلیکا ، ZIL ، در چندین صرافی بزرگ ارزهای رمزنگاری شده از جمله Binance ، Huobi ، Bitfinex و Bithumb جایی که برای خرید و فروش با ارزهای فیات ، ارزهای پایدار و سایر ارزهای رمزپایه موجود است ، ذکر شده است.